bebeğini toprağa veren baba

Bu hayatta daha büyük bir acı yaşayamacak olan insandır. Üstelik bu acıyı yansıtmasını bile istemeyecekler ondan, güçlü durması gerekecek, metanetli durması gerekecek ve gelen saçma sapan taziye sözlerine tahammül etmesi gerekmektedir.
Yok efendim bir çocuk daha yapabileceği gerçeği, yok efendim hanımının yanında güçlü durması gerekliliği ve daha bir sürü enteresan enteresan sözler.
Ulan bir kenera çekileyim doya doya ağlayayım dese durmazlar bırakmazlar. Zor vesselam gerçekten çok zor. Allah düşmanımın başına bile vermesin dedirtecek cinsten zor. Yaşamayanın asla tahmin bile edemeyeceği kadar bir zorluk. 
  • (1)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın
Baba olmayan haliyle bile insanın yüreğini daraltan hadise. "Daha ne acılar var biz de kendi yaralarımızın pansumanında ağlıyoruz" klişesini çoğu zaman güzel reddettim, bu karşılaştırmanın kendi sorunlarımıza dayanma ve kabullenme zorunluluğu getirdiğini hissettim. Halbuki insan bazen isyan da etmeli, dayanmaya çalıştığı o küçük acısını iliklerine kadar yaşamalı. Ama bu başlık her şeyden daha çok can sıkıyor işte.
  • (1)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın