ekrem imamoğlu

bir seçim döneminde 3 kez ibb başkanı seçilen kişi.
günlerce üst üste ibb başkanı ilan edilen zatı muhterem. (bkz: eskiden in'ci sözlük vardı)
an itibariyle cnn türk'de ahmet hakan'ın tarafsız (!) bölge programında bilal'e anlatır gibi anlatan başkan.

ahmet hakan alttan girip üstten çıkıyor aklınca başkanı sıkıştırmak için ama yemiyor. oldukça keyifli.
akp'yi yaptığı her kötülükten dolayı affedebilirim fakat bana bir chp'liyi bu denli çok sevdirmesi kötülüğünü hiç bir zaman affedemeyeceğim. şu an burjuva siyaset denkleminin en düzgün insanıdır.
erdoğan geçenlerde kendisi için ''benim dengim değil'' diye bir beyanat verdi. buradan erdoğan'a şunu söylemek istiyorum, yanılıyorsunuz.
bir süre önceye kadar size karşı umut diye pazarlanan ince ve akşener'in siyaset sahnesinde size üstün bir çok yanı vardı. sizin kadar zeki insanlardı. sizden kat be kat entelektüellerdi. fakat onlarda sizde olmayan bir melaike vardı. halka güvenmiyorlardı. fakat bu imamoğlun'da her siyasetçide olması gereken alfabenin baş harfi olan halka sonuna kadar güvenme melaikesi var.
siz iktidarda 17 yıldır çok yıprandınız. ekonominin geldiği son felaket durum taraftarlarınızın bile sizden yüz çevirdiği gerçeğini açık seçik ortaya koyuyor. yeniyi yaratamıyorsunuz. şu an imamoğlu'na sizin taraftarlarınız bile chp adayı gözüyle bakmıyor. yeni, genç, samimi bir lider gözüyle bakıyor. bunları size ibrahim kalın söylüyor mu? sanmıyorum. bence kalın'ı kovun beni işe alın. süleyman soylu'nun yerine de göz kırpıyorum.

imamoğlu'nun gözüme çarpan tek handikabı, vasatın altı bir metin yazarı var. ekrem abi metin yazarını kov beni işe al.
kendisine sevgilerimi iletirim. 23 haziran seçimlerini alnının samimiyet akan teriyle kazanmış ve şeffaflık değişim isteyen herkesin oyunu almış belediye başkanıdır.

sabah annemin ziyaretine gittim. a haber açıktı televizyonda. ekrem beyin beylikdüzü belediye başkanıyken ki güya faiş parayla yapılmış iş ve işlemleri anlatılıyordu a haberde. bir çoğunun iftira ve düzmece olduğundan eminim. lakin şöyle bir sıkıntı var ki artık, ekrem bey bu yayınlar hakkında suç duyurusunda bulunsa dava açacak savcı yok. a haberde ''imamoğlu beylikdüzü belediye başkanıyken abdullah öcalan'ı anma gecesi düzenledi'' bile deseler çamur atıldığı yerde kalacak.

buradan hareketle imamoğlu'nun kazandığı seçimin hukuksuzca elinden alınmasına sevinen akp'li kardeşlerime sormak isterim. bu normal olmayan karar artık kişi hukukumuza bile yansıyacaktır. yarın siz de husumetli olduğunuz biriyle mahkemelik olduğunuzda yüzde yüz haklı olsanız bile husumetli olduğunuz kişi akp'ye sizden daha yakınsa davayı kaybedeceksiniz. ve bu bir normalite olacak. bu tehlikenin farkında mısınız?

ekrem beyi aday olduğu günden beyi çok övdüm. şimdi küçük bir eleştiri yapmak isterim kendisine. geçenlerde dolmuşçu esnafına belediye ulaşım hizmetlerinin kendilerinin kazancına olumsuz yansımayacağıyla ilgili garanti vermiş. bu yüz yılda dolmuşçu esnafı nedir ekrem abi? ulaşım bir insan hakkıdır. ulaşım küçük esnafın da bir yandan ekmek yiyeceği rant sektörü olamaz.
yaklaşık 30 gündür twitter'da sözlüklerde
ve diğer sosyal medya mecralarında sürekli övülen bir adam. kendisini tanımam etmem ama ben şunu çok iyi biliyorum
moskof'dan dost,siyasetciden adam olmaz.
yüzde 90 ihtimal ekrem bey seçilecek ama sanmayın ki akp'den iyi olacak al birini vur ötekini
ekleme:ilk eksileyen arkadaşım düşüncenin bana özelden mesaj atarsan sevinirim
"kim başkan olmak ister" performansını beğendim.mükemmel bir şekilde cevaplamış soruları. lakin, süre yetersiz geldiği için başkanlığı kazanamamış, şimdilik.

 youtube video
yaa öleydim de, bir chp'li yöneticiye bu kadar aşırı bir sevgiyle muhabbet besleyeceğim günleri görmeseydim. çok değil 6 ay evvel ki ben'e bugünleri şimdiki ben'i ıslak odunla döverdi. 17 yıllık akp iktidarının bünyemdeki tahribatlarından biridir. abi seni seviyorum, geleyim de konuşalım dediğim harika bir varlıktır.

fakat kendisine bir çift sözüm var bu kanalla. sevgili ekrem abi, eko başkan; topal osman'a bağlıyım diye bir açıklama yapmışsın. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. senin bu bağlı olduğun adam ankara'da milletvekili katletmiş bir çetecidir. bir diğer bağlı olduğun insan olan gazi kemal'in yerini yurdunu çetesiyle basıp, canına kast etmeye girişmiş bir varlıktır. gazi paşa'nın muhafızları kafasına o kadar çok kurşun sıkmıştır ki bir kafası kalmamıştır. daha sonra cumhuriyet mahkemeleri tarafından idamla cezalandırılmıştır. artık bir yüzü olmadığı için ulus meydanında ayağından sallandırılmıştır.
öncelikle belirtmeliyim ki hayatımda ilk defa chp'ye özgür tutsak bir dostun selamı ve azıcık hatırım için demesiyle oy verdim. hatrı ağrı dağı kadardır dostun. selamının havası baharların en güzel gülüşlüsüne benzer. sandığa gittiğimde seçmen kağıdımı da kimliğimi de evde unutmuştum. yağmur yağıyordu yorgundum buna rağmen eve gittim evrakımı aldım oy kullandım. kendimi chp'ye oy verdiğim için o kadar kirli hissediyordum ki yağmurda arınmışım gibi geldi.

ekrem beyden öte, şehircilik bazında oy verdiğim chp'li başkan 3 ayda kentimde farklılık yaratmayı başardı. bu açıdan vicdanım rahat. iyi ki vermişim. ekrem beyin bir çok söylemlerini takdir etmemek, samimiyetinin ve dürüstlüğünün elini sıkmamak mümkün değil. dünkü sadece dünkü tartışmada vurguladığı şu husus bile çok önemlidir. belediyeler neden tarikatlere yurt yaptırsın? belediyeler bunu kendi imkanlarıyla çok daha ucuza yapar. bundan 40 yıl önce salt bu gerçeklik bile egemenler tarafından algılansaydı bugün fetö gibi kirli yapılar devlete kök salamayacaktı. makro hegemonya hala bu gerçeğin farkında değil ve korkarım her yerde mikro fetöler bitiyor.

lakin şu haremlik selamlık olayının reklamıyla saçmaladın eko başkan demek istiyorum.
nasıl bir şey olduğunu çözemedim.
zaten çözülse, siyasetçi olamazdı amk.
(bkz: olamamış başkan)
  • /
  • 4
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org