elveda

bu yutup deep web gibi bu ne anasını satayım o nasıl oturuş gardaş?

 youtube video
insanların ayrılırken birbirlerine söyledikleri son söz.

''son konuşma''yı okuduysanız ya da dinlediyseniz gerçek duyguların bir veda ile bitemeyeceğine bir kez daha şahit olmuşsunuz demektir. isteyerek ya da istemeyerek fark etmez, araya giren hissi mesafelerin; bu mesafe öncesinde yaşadıklarınız ve bu süreçte hissettikleriniz-hissettirdikleriniz karşısında bir önemi yoktur. son konuşmaya göre, son konuşmanın karşılığı asla bir veda olamaz. veda gibi görünse de veda olamaz. ne zaman ki mesafelere rağmen muhafaza ettiğiniz hislerinizden vazgeçersiniz, o zaman gerçek anlamda veda etmiş olursunuz. çünkü hislerinizle anlam bulan insana ancak hislerinizden vazgeçerek veda edebilirsiniz.

hislerimize veda edene kadar her günümüz vedasız geçecektir ve bir dosta duyulan hisler, olan bitene ve hissi mesafelere rağmen muhafaza edilmeyi hak eder.
"iyi ya, madem ki hepimiz günün birinde çekip gideceğiz, o halde bunca matem, bunca kahır niçin? sizinkisi matem değil zaten, korku, korku! hayat demek, ölümü beklemek demektir. az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları işte falanları filanları göreceğiz, birçok şeyin tadına bakacağız, sonra da ister istemez "gidiyorum elveda" şarkısını söyleyeceğiz. öyleyse, gidenin de kalanın da gönlü hoş olsun."
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org