Diş ağrısı çekerken diş başlığı görmem.. Allahım bir yerlerden bir mesaj mı vermek istiyosun. Bi de kıvrandıran ağrı değil yani şimdilik kıvrandırmıyo ama rahatsız edici bir de dolgusu yeni düşen bi yer garip bir şekilde kaşıntı hissediyorum çok garip lan. Şu an bi dişçi görsem kollarına atlayabilirim dişimi çekmesi için acı macı umrumda değil. Aga bee bir insan dişçinin kollarına atlamak der mi, bulunduğum durumun rahatsız ediciliğini anlatabilmişimdir umarım görün görün ne dertler var. 

  • (0)
  • (0)
Traliçe değil trileçe, trileçe değil kraliçe.

  • (0)
  • (0)
İsmini duyunca aklımıza basit biçimde çizilmiş bir ısırıklı elmanın gelmesinden müteveklit sembolünü bildiğimizi sandığımız ama çok azımızın sembolünü doğru biçimde tanımlayabildiği marka. Neyden mi bahsediyorum.

Uhmm şöyle diyelim Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi psikologlarının 85 kişi üzerinde yaptığı araştırmada sadece bir, evet bir, öğrenci logoyu tam anlamıyla çizebildi. Örneklem ürünlerine bakıldığında durum şudur; kimi elma logosundaki ısırık sağa bakıp yukarıya konumlanmışsa, ötekisinde sağ ortada yer almaktadır. Bir başkasında ısırık epey üsttedir. Bu minimal gözüken farklılıklar arasında çok az insan doğru tercihi yapıp gerçek şekli çizme başarısına ulaşmıştır. Yalan olmasın ben de bu haberden sonra ulan deney yapılanların arasında olsam ben nasıl performans sergilerdim diye düşündüm ve zihnimde yaptığım çalışmada çokta başarılı olamadım :( ısırık sağ tarafa bakıyordu (gerçekten sağa mı) ama epey üste doğru muydu, orta ve üst arasında mıydı yoksa ortada bir yerde miydi bunun kararını emin olarak veremedim. Ama bunu düşünmek bile benim için hoş bir 'challenge' oldu. Size de denemenizi öneririm.

“İnsanlar önlerinde doğru logo olsa da bile onu aralarından seçemeyebiliyorlar,” diyor Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi psikoloji bölümünden Yrd. Doç. Dr. Alan Castel

Bunun açıklaması , beynin öğrenirken spesifik detaylara önem vermemesinden kaynaklanıyor olabilir. Verimli bir hafıza sisteminin, bir şirketin logosunun detaylarını kaydetmeye ihtiyacı yoktur. Sahte ürünler hariç tabi ki.  Bir çok insanda daha önce yapılan araştırmalar, hafıza testleri günlük hayatta rastlanan bilgisayar klavyeleri,kuruşlar hatta yol işaretleri gibi şeyleri hatırlamada zayıf hafızaya sahip olduğunu gösterdi.

https://www.gercekbilim.com/apple-logosunu-hafizanizdan-cizebilir-misiniz-85de-84-yaniliyor/ .

  • (0)
  • (0)
Başlığın alnı olsa da öpsem. Artık istikrarlı biçimde her gün gördüğümüz ikizler erkeği, kova kadını, boğa bebeği tarzındaki başlıklar. Her gün görmek şüphe uyandırıcı. Acep burçlara çok inanmayan kişileri bu konuya çekmek için günlük doz mu veriyor birileri yoksa operasyon mu çekiliyor. Ey gizli odaklar nar sözlük halkı bunu sorgulamadan geçmez kıpss ;)

  • (1)
  • (0)