her şeyi çok ciddiye almak

olumlu bir eleştiriyi bile kabul edemeyen insanlarda görülen bir özellik. öz sevgi eksikliğinden ötürü çok hassas oluyorlar.
çok fazla düşünen insandır.
size ciddi zararlar verebilir. her gününüz sinirli, stresli geçer. saçlarınız erken beyazlar tabi kafanızda saç kalırsa o da. sindirim sisteminiz bozulur, hastalıklar asla peşinizi bırakmaz.
her şeyi çok fazla ciddiye aldığımdan ve bir çok insanın ciddilik ile uzaktan yakından alakası olmadığından sık sık şikayetçi oldukları durum.
insanı bir zaman sonra büyük bir depresyona sokacak durum.
fizyolojik ve psikolojik sağlık dışında kalan tüm unsurlar hayatta her zaman ikinci plandadır. bir şeyleri elde etmek uğruna sağlığınızdan olduğunuzda bu hayatta yaşamanın da bir anlamı kalmaz. telafisi olan ve telafisi olmayanları iyi ayırt etmek lazım.
her şeyi çok ciddiye alan insanların ortak ve vazgeçilmez bir özelliği var ki, her şeyden önce ve özellikle kendilerini çok ciddiye almaları. var olmalarını başlı başına evrene bir lütuf zannetmeleri, yaptıkları herhangi bir işi kimsenin onlar kadar iyi yapamayacağını düşünmeleri, yokluklarının dünya üzerinde onulmaz bir yara olacağını zannetmeleri. biri böyle yaşayan insanlara didem madak’ı hatırlatsın.

“bir zamanlar kendimi
bulunmaz hint kumaşı sanmıştım.
kaç metredir benim yokluğum?
benden daha çok var sanmıştım.
benim yokluğumdan dünyaya
bir elbise çıkar sanmıştım.
dünyanın çıplaklığına bakmaya utanmadan”
ota boka küsen insanların genellikle yaptığı şeydir. en sevmediğim insan tipi.
öz güvensizlik, sevgisizlik, kırılganlık, kendini beğenmek gibi şeylerle alakası olmayan durumdur.

kişinin mizacı ile ilgili olan bir durumdur. ciddi yaklaşmaktan zaten bana kalırsa zarar gelmez. ha kişi karşındakinin tavrından, konuşmasından bir şey anlayamayıp hala daha fazla ciddiye alıyorsa sıkıntılı bir durumdur orası ayrı.

ciddiye alan kişi sorumluluk alan, durum kontrolünü elinde tutabilen insandır. ne kadar olgunsun denilerek iltifat dahi alabilir. hepsini geçtim belki adam/kadın ciddi olmayı seviyordur arkadaş ne diye yargılamak? ciddi olmayı olumsuzluk olarak görüp eleştirmek baya ayrı bir kafa.
  • /
  • 2
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org