idam getirilmeli mi

şahsi fikrim evet. bir hocamız vize sorusu olarak bunu sormuştu, açıklayın demişti oraya yazdığımın aynısını biraz küfürlü şekilde aktarayım, bir orospu cocuğu gidiyor ve 4 5 yaşındaki çocuga tecavüz ediyor ve o yavrucağımız bizim içimizdeki insanlıkla birlikte ölüyor, siz buna 3 defa müebbet verseniz ne olucak 5 defa verseniz ne olucak hadi ölmedi diyelim yine sevinebilecekmiyiz? o yavrunun psikolojisi yerine gelebilirmi, idamdan kastım gidip o şeref yoksunu iti asmak kesmek değil eziyet çektirtmek hatta ve hatta eziyet ederek idam etmek, bu sayede hem diğer beynini siktiğimin aynı düşüncesine sahip varlıkları yapacak cesareti bulamaz hemde o piç bunu yaptığına defalarca pişman olmuş olur. psikolojik tedavi düşünülmemeli bile güya büyümüş o varlık aklı başına gelmediyse psikolojisini düzelticek şey yapılsa ne yapılmasa ne. ve son olarak sınav kağıdına politiya girecek diye yazamadığım birşey ; kendini devletin bakanı, vekili, muhalefet parti lideri, başbakan, cumhurbaşkanı, vali vs. kişiler kendi çocuklarının başına gelse ne yaptırır? benim düşüncem birkaç gün geçmeden bir hatta o piç kuruları yakalanmadan bir çöplük kenarında leşleri bulunur. o yüzden diyeceğim oki keşke idam gelsede lanet varlıklardan kurtulabilsek.
bence getirilmemeli onun yerine alternatif şeyler düşünülmeli.cunku bir suçluya verilebilecek en iyi ceza yaptıgı şeyle yüzleştirmek yerine direk öldürüp toplum baskısından kurtarmak olacaktır ki bu da onun yararına olur.ölüm onlar için bir kurtuluştur bana göre.ama mesela tecavüzcülere hadım getirilmesini isterim ki zaten orasıyla düşünen bir insanın düşünce organını yok etmek ona en büyük ceza olacağını düşünüyorum.belki doğru dusunuyorumdur belki yanlış ama bana göre ölüm kurtuluştur
kabile devleti olsaydık evet. olmadığımıza göre hayır. işkenceymiş infazmış bunları yapan organizasyonlar var, ama onlara devlet değil mafya deniyor. bir de türkiye gibi adaletin aksadığı ülkeden bahsediyoruz. varsayalım ki ergenekon döneminde idam vardı. ağırlaştırılmış müebbet yiyen bütün paşalar asılmıştı şimdi. birkaç sene sonra suçsuz oldukları anlaşıldı. ne diyecektik, pardon mu? nitekim kahrından ölen insanlar oldu.
şu durumda çok riskli.
adalet mekanizmanın cok iyi işlemeli.
çünkü verilen kararların telafisi yok.
ne yani, biz seni idam ettik ama vah canım sen sucsuzmuşsun dediğin zaman sçarsn.
çoğunlukla yüz kızartıcı suçları işlemiş olanlar için gelmeli deniyor ama o da çok makul değil bence.
idam yüz kızartıcı suç işlemiş suçlular için kurtuluş sayılır çünkü.

bunun dışındaki suçlar için zaten olmamalı. zira adalet sistemimiz herkesçe malum.
olayı farklı açılardan ele alalım;

- ülkemizin dışarıya imajı (hele hele ab cart curt) zedelenecektir. ha benim umrumda mı asla değil. ama sonuç bu olacak.

içinizden küfretmeden okuyun arkadaşlar, hemen istemiyor işte sapık katil bu moduna girmeyin.

- isteyen ve istemeyen taraf olarak iç karmaşıklığa sebep olacak (zaten maşallah mahallede torpil patlasa dolar yükseliyor).

- idam geniş kapsamlı bir çalışma, şuan ki iktidarın gönlü zaten şeriattan yana. az çok tahmin ettiniz siz yani, misalen eliniz birine çarpsa yaygara çıkarsa "sapık" damgası ile idam edilebilirsiniz.

vs vs çeşitler ve örnekler çoğalabilir.

bende isterim bu çocuk tacizcileri, tecavüzcü, hırsız, uyuşturucu satıcıları hele hele o hain şerefsiz pkk lıların en acı verici idam yöntemleri ile cezalandırılmasını. ha şayet bir gün referandum olacak olursa çekimser yaklaşırım. beni terör konusunda ikna etsinler, o zaman olumlu oy kullanırım.

arkadaşlar bu sapık oluşumlar içeride sağ kalmıyor, en kötü şekilde öldürüyorlar.

fikir, düşünce, istemek ve istememek sizin kararınız.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org