creator ve producerı the office, parks and recreations, the good place'den bildiğimiz canımın içi michael schur olan eskinin fox, şimdinin nbc dizisi. 5. sezonun ardından fox'un diziyi iptal etme kararı alması üzerine nbc işe el atmıştır. 7. sezonu da 6 şubat'ta başlıyor, nbc 8. sezonu şimdiden onaylamış bile.*

komik polisiye dizileri bende adeta kusma refleksi oluşturduğundan 2013 yılında başlamış olan dizinin başına geçen sene michael schur hattına zor bela izlemek için oturdum. en sevdiğim diziler arasında sayamam belki ama bana 6 sezondur komik polisiye izletiyor olması, 7. sezonu iple çekiyor olmam gibi şeyler düşünüldüğünde gerçekten sevdiğimi söyleyebilirim.

 spoiler!
diziye dair tek üzüntüm gina karakterini oynayan chelsea peretti'nin önce doğum yapıp diziye uzak kalması, 6. sezonda da diziden tamamen ayrılması. bir michael scott'ın gidişini bir de gina'nın gidişini kabul edemedim. imdb'de oynamadığı açıkça görünüyorken hala bir yerlerden çıkmasını bekliyorum :(

  • (0)
  • (0)
kibar kibar green stink bug, green vegetable bug yerine türkçe'de osuruk böceği olarak kendine yer edinmiş olan, mot a mot çevirisi yapılıp da pis kokulu yeşil böcek falan denildiğinde surata bön bön baktıran böcek. ismini tabii ki öldürüldüğünde korkunç bir koku yaymasından alıyor.
bazı kesimlerce kendini tehlike altında hissedip korktuğunda da o kokuyu yaydıkları iddia ediliyor fakat bu böceği gördüğüm gibi bulunduğu yeri terkettiğim için bu konuda net bir bilgi sahibi değilim.

bu yaz istanbul'da evleri adeta işgal edip insanları hayattan soğuttukları yetmedikleri gibi şu mevsimde bile hala ortaya çıkıyorlar. 

halk arasında emektar bok böcekleriyle karıştırılıyor olsa da her iki böcek birbirinden farklıdır. zaten bu bok böcekleri bazı kültürlerde uğurlu kabul ediliyor. osuruk böceği değil uğurlu, evlat olsa sevilmez.

  • (0)
  • (0)
şekerli ya da tuzlu çeşitleri olan snack. denemediklerim dahil her çeşit tuzlu aromaya tamamım fakat şekerliler...
türlü türlü şekerli aroma arasından karamelliyi en çekilebilir olarak değerlendirmeme rağmen ona bile katlanamıyorum. çikolatalı vişneli, çilekli, naneli... farklı tatları karıştırmayı çok çok sevmeme rağmen bu patlamış mısır olayı beni tüketiyor adeta.*

  • (0)
  • (0)
"madem evlenmeyecektik adını neden söyledin?" şeklinde de akıllara kazınmış olması kuvvetle muhtemel olan. elini verip kolunu kaptırma olayının bir türüdür.

  • (1)
  • (0)
evde tamir edilecek bir şey olduğunda veya diy projelerine gömüldüğümde koşa koşa gitmekten keyif aldığım yapı market zinciri. yapı market konusunda alternatifleri de pek parlak değil; koçtaş ve tekzen bauhaus'a göre uygun fiyatlı olsalar da birçok ürünleri bauhaus'un yanında aşırı dandik kalıyor. bauhaus'larda genelde reyonların yeri belli olur, darmadağın bir ortam olmaz, ferah ferah gezilebilir. alternatiflerinde bunu da bulmak çok zor. en fazla çeşidi de barındıran bauhaus zaten.
ihtiyaca yönelik alışverişin yanı sıra tüm mağazayı da dolaşmaya kalkarsanız, saatler sonra gerekli gereksiz birçok şeyi almış olarak çıkma garantisi de veriyorlar.*

  • (0)
  • (0)