kafirin üretmesi müslümanın tüketmesi

çok garip değil mi? hak din bizde ahlak bizde herşey bizde ama onlar üretip,tasarlıyor banyo yapmasını bilmiyor dediğimiz insanlar olmasa, sokakta çıplak gezecek tüm ümmeti muhammet.
binali yıldırım'a göre" bulut diye bir şey" dir.
anlayabilene bunda nice hikmetler vardır.
çünkü ''dünyevi şeyler''e takılmadan ''öbür dünya'' indeksli yaşamaya çalışır bu müslümancıklar. burda yapılan herşeyin gerçekte boş olduğunu düşünürler. ''nasılsa öleceğiz'' teması kendi içlerinde ağır basar. işte tam da bu yüzden başarıyı takdir etmek veya başarılı olmak gibi bir gayeleri yok. mesela yeni ve daha ekonomik bir motor çeşidi icat etmek veya deniz suyunu içilebilir suya dönüştürebilen özel filtre keşfetmek onlar için hiç bir şey ifade etmez. yaşamlarına kıymet vermedikleri gibi çocuklarını da bu şekilde boş yetiştirerek kendi ülkelerini de sefalete mahkum ederler. kılıç kalkanla savaştıkları zamanlar ''gavurlara'' nasıl üstün geldiklerini ballandıra ballandıra anlatmaları bile zaten ne kadar geçmiş odaklı ve yeniliklere kapalı olduklarının göstergesidir. dolayısıyla aklı geçmişle mühürlenmiş bu zavallı kitlenin ekonomiye yön verecek muhteşem fikirleri üretmesini geçtim sadece kendine yeterliliği sağlama konusunda bile başarılı olmasını bekleyemeyiz.

edit: eksileyen arkadaşlar salgın hastalık olduğunda buna tedavi aramak yerine ''allah bizi cezalandırıyor'' diye düşünen tipler. neyse her ne kadar dünyaya yük olsanız da sadece yaşama hakkınıza saygı duyuyorum. ancak üzülerek söylüyorum ki saygı duyulacak tek yanınız sadece o.
"çalışmak ibadettir." gibi bir özdeyiş sahibi olan bir dine mensupken, bunun göz ardı edilip yapılan durumdur.

şimdiki batılılar günü 3'e bölerek yaşar en kötü ihtimalle;
8 saat uyku
8 saat çalışma
8 saat serbest zaman

zamanında müslümanlarda ise;
3-4 saat uyku
geri kalan zamanda ise günde beş vakit namaz dışında çalışma. çalışma da ibadet ya hani zaten. yani hayatın geri kalan kısmı tamamen ibadet idi.

şimdi ise;
en az 12 saat uyku
geri kalan zaman minimum çalışma maksimum serbest zaman. çalışma da devlet memurluğu, yani üretimin en az olup ileriye dönük herhangi bir üretimin olmaması. herkes en kısa yoldan zengin olma derdinde.
üzücü bir durum, nevet.
buradaki kafirin batı uygarlığı olduğu varsayımından yola çıkarsak; yunanlı mısırlı'nın, müslüman yunanlı'nın, batı da müslümanın ilmini alıp geliştirdi.
tarihte dünyada belli çağlarda belli yerler bu işi taşımış.

kaldı ki batı'nın bu kadar üretken olma sebebi de dünyanın zenginliklerini sömürmesi değil midir biraz da?
sadece kendi kıtalarındaki kaynaklar ile bu denli gelişmeleri mümkün müydü diye düşünmek lazım.
ayrıca cahilliklerinden ve bağnazlıklarından dolayı yayılan veba yüzünden de nüfuslarının yarıya yakınını kaybettiklerini hatırlamak lazım.
hristiyanlığa rağmen düşünmeyi öğrendikleri için geliştiler. zira canlarını en çok yakan hristiyanlık ile maskelenmiş cehalet olmuştu.
islam dünyasının da onlar gibi bir arınma yaşaması gerekiyordu.
ama geç kalındı. atatürk gibi adamlar buna en çok yaklaştılarsa da batı'nın üstünlüğü müslümanı tekrar kendi içine yöneltti.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org