Olmayan iticiliktir. 
Hayır kendinize saygınız yok en azından uğraşıp emek verip spor yapan kendine bakan insanlara saygınız olsun yani bize. 
Ben o kadar uğraşmış emek vermişim ama bunu karı kız için değil kendim için yapmışım gelmiş herifin teki itici diyor. Ben de diyorum ki ayy götüm. 
Ulan sevmem diyen kız bile düşüyor sen ne oluyorsun? 

  • (0)
  • (0)Sözlüğe girdiğimde arada benim de söylediğim cümle. 
başlığı açan yazar o kadar haklısın ki bu konuda. Keşke Bu başlığı okuyan yazarlar gaza gelse de gündemin hızını yetişemesek be. 

  • (0)
  • (0)
İlk iki filmi hariç diğerleri beni sarmadı. Neredeyse geri kalanların birazını izledim sadece. Ama sevgili yazarlar ben bu adama bir teşekkürü borç bilirim. Niye mi? çünkü bu ülke insanının gülmeye ihtiyacı var. Tepeden tırnağa her insanın gülmesi lazım. İster osuruk sesine gülelim ister yapıldıktan beş dakika sonra jetonun ancak düştüğü kaliteli esprilere ama gülelim. 
Etrafınızdaki kaosu,insanların yaşam kavgasını,insanların evlerindeki ekonomik stresi bu kadar görmezden gelmeyin. Çevrenizdeki gerginliğin farkına varın ve bu gergin insanların biraz da olsa tebessüm etmesini onlara çok görmeyin. 

  • (0)
  • (0)

Venüs


 


Namı diğer aşk Tanrıçası...


 


Uzaktan baktığın zaman kendisine hayran bırakan bu gezegen güzelliği sebebiyle olsa gerek aşk tanrıçası olarak da anılıyor. 


 


Bu görünüşe ne şiirler ne şarkılar yazılır. 


 


Baktığın zaman aşka dair tüm duyguları anımsatıyor sanki insana hatta bakmaya devam edersen belki hissettirecek. 


 


Ama sıra bu muhteşem aşk tanrıçasının içine gelince işler değişiyor. 


 


Yaşamak imkansız,sıcaklığı şunu bunu geçiyorum,aldığın nefes bile seni zehirlemeye yetiyor. 


 


Belki de bu aşk gezegeni adını bu çelişkiden alıyordur. 


 


Aşk da böyle değil mi aslında? Yaşamadan önce dışarıdan dünyanın en mükemmel şeyi gibi gelir sonra bodoslama içine dalarsın ve pasif intiharın başlamış olur. Ama bu intiharın sebebi aşk değil aşkın her şeyi çözebileceğine,her şeye yetebileceğine inanmak. 


 


Ha venüs ha aşk ikisi de aynı şey işte. Ama aralarındaki bariz bir fark var o da şu: Venüs’te ölen bir insanoğlu yokken aşk yüzünden ölen kişi sayısı saymakla bitmez herhalde. Hele bir de aşk zombileri var ki sormayın. Bu aşk zombileri nefes alır,dışarıdan baktığın zaman yaşıyor gibi gözükür ama bakma bu hallerine vur götüne at çöpe. 


 


İnsanlığın hatası burda başlıyor aslında. Aşk gezegenine gidebilmek için bir yerlerini yırtıyorsun. Milyon tane tedbir,hesap kitap ve daha bir sürü şey. Ama konu aşka gelince ne mantık kalıyor ne başka bir şey. Aşk,bu dünyadaki en güzel nimetlerden biriyken tedbirsizlikle bu nimeti mahvediyoruz. 


 


Aslında aşkın adını lekeleyen tek şey bu da değil. Birisine dürüst olmamak. Bence iki tarafında birbirleriyle neden aşk yaşamak istediğini net bir şekilde belirtmesi lazım. Güzellik,karakter,iş ya da maddi durum gibi hangi özellikse senin aradığın bunu söyleyememek. 


 


Not:Buralar daha editlenir. 


  • (1)
  • (0)