nar sözlük kullanım şartları

nar sözlük aşağıdaki kullanım şartlarına tabiidir:

** nar sözlük içeriği önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz.

** narsözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, nar sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir. bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikayet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir.

** nar sözlük'te yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. nar sözlük tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin nar sözlük'ten yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır. nar sözlük'e çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle nar sözlük’e zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde nar sözlük'ün yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

** nar'da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. aksine, yazarlar tamamen gerçek dışı içerik dahi üretebilirler. nar'da yer alan içeriğe yukarıda 'hukuka aykırı içerik ve şikayet' kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, nar'da yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz. nar'da yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. nar sözlük, bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

** nar sözlük'ü ziyaretiniz esnasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler anonim olarak kaydedilmektedir.

** nar sözlük, gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, ip numaralarının veya ip bloklarının nar sözlük'e erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

** nar sözlük kullanıcılarından aldığı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmaz. sadece hukuki durumlarda bu bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.

** yazarın sözlük yöneticileri tarafından yazarlık statüsü önceden kendisine haber verilmeden değiştirilebilir ve/veya kullanıcı kaydı silinebilir. yazarın silinmesi durumunda yazılarının sözlükte yayınlanmaya devam etme hakkı nar sözlük'e aittir. yayınlanmaya devam edebilir ya da bütün yazılar silinebilir.

** nar sözlük yazarların yazdıkları yazıları sözlükte yayınlamaktan başka amaçla kullanmayacağını garanti eder. sözlükte yayınlanan yazılar üzerinde yazı sahibi yazar hak iddia edemez. en kötü ihtimalle yazarın girileri silinir.

** nar sözlük, sosyal medya resmi hesapları üzerinden olmak üzere bazı girileri yayınlayabilir. bu konuda yazarlardan onay almasına gerek yoktur.

** nar sözlük kullanım şartları nar sözlük tarafından değiştirilebilir.

Nar Sözlük moderasyon ekibi
  • (10)
  • (3)

yorum yapmak için giriş yapmalısın