izmir atatürk lisesinde izmir marşı skandalı ile gündeme gelmiş olan müdürün kovulmasıdır (en kibar tabirle).

izmir atatürk lisesi gibi bir yerde buna kalkışmak da sağlam .... ister açıkçası. iyi deneme olmuş. ama bu milletin ayarları ile oynamaya çalışan, çomak sokmaya çalışan herkes gibi müdür de layığını bulmuş ve görevinden alınmış. sevindirici.

----
İzmir Atatürk Lisesi’nin mezuniyet töreninde okul müdürü ile öğrenci ve veliler arasında İzmir Marşı gerilimi yaşandı. Marşı söylemelerini "siyasi" diyerek engellemek isteyen müdür tepkiler üzerine ses düzeni ile marşı 'bastırma'ya çalıştı.

İzmir’in köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi’nde 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen mezuniyet programında kep atma töreni esnasında öğrenciler 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı okumak istedi. Fakat okul müdürü S. D. “siyasi içerikli” diyerek İzmir Marşı’nı programdan çıkardı.

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, öğrenciler tören esnasında müdürün bu kararına uymayıp marşı söylemeye başladı. Okul müdürü bunun üzerine öğrencilerin sesinin duyulmasını engellemek için hoparlörden yüksek sesle başka şarkıları çaldırmaya başladı. Ancak öğrenciler mikrofonu kapattırıp marş söylemeye devam etti. Müdür tekrar mikrofona gelip “Ben bu okulda okul marşından başka bir marş söyletmem” deyince öğrenciler ve veliler yuhalayarak kürsüye yürüdü. Müdüre tepki gösteren veliler, “Burası Türkiye Cumhuriyeti, görev yapmak istemiyorsanız çekin gidin” dedi.
---------

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/son-dakika-izmir-ataturk-lisesi-mudur-gorevden-alindi-2411337/

  • (1)
  • (0)
türkiye'de gerçekleşmeyen eylemdir. önce bir sakin olun arkadaşlar.

yer Teksas. istediği kahve yapılmadığı için teyzenin biri pantolonunu sıyırıp dükkana sıçıp bir de yetmezmiş gibi onu yerden alıp çalışana atmış.

çıldıvıyovum asdfghjkl

http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/380685/kizgin-kadinin-kahve-dukkanini-bok-yagmuruna-tutmasi

  • (1)
  • (0)
sene 2018 olmasına rağmen hâlâ bazı tofaşlarda duyulabilecek şarkılardandır.
volkswagen de olabilir bazen. çok yadırgamamak lazım şimdi.
(bkz:ben değil bir arkadaş)

  • (1)
  • (0)
çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun bugünkü toplantıda verdiği müjdedir.

"Bakan Sarıeroğlu, engelli vatandaşlar ile ilgili yeni bir perspektifin ortaya konulduğunu belirterek, "İŞKUR ailesi olarak 16 yılda 372 bin engelli kardeşimizin işe yerleştirilmesine aracılık etmişiz. 2002 yılında bir senede 25 bin kişinin işe girişine aracılık eden İŞKUR, bugün 1 yılda 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık eder hale gelmiş. Diğer taraftan 2002 yılında engellilerin kamuda istihdam oranı yaklaşık 5 bin 500 kadarken bugün 10 kat daha artmış ve 55 bin kişiye ulaşmış durumda. Geçtiğimiz aylarda 2 bin 500 kişilik bir engelli ataması daha gerçekleştirdik. Yılın son çeyreğinde 2 bin 500 engelli kardeşimizin atamasını yapacağız. KPSS sınavlarına geçtiğimiz aylarda girdiler" ifadelerini kullandı."

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-bakan-acikladi-2-bin-ekonomi-2670265/

  • (0)
  • (0)
zamanında böyle bir durum olursa diye değildi ama bu amaca hizmet ettiğimi düşünüyorum şimdi. her ne kadar pp yarım da olsa *

  • (0)
  • (0)