türkiye'de arınma gecesi olsa yaşanabilecekler

#247894 Sadece bunu gör
muhtemeldir ki, herkesin başlıca gayesi soygun yapmak olacaktır. onun dışında tecavüz vakıalarında artık, akraba sayısında bir düşüş yaşanacaktır.
  • (0)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın
#247896 Sadece bunu gör
İslam sevicilerin içindeki vahşeti çıkararak kadın ve çocuklara yapacaları iğrençliklerle dolup taşar. Gerçi onlar özel bir sebep olmadan da pislik yapıyorlar ya... Emin olduğum tek şey tarikat ve cemaatci kim varsa evlerine, benim vergilerimle alınan o lüks arabalarına bombalar döşemek olacaktır. Ne kadar temizlersen o kadar kâr.
  • (0)
  • (4)

yorum yapmak için giriş yapmalısın
#247900 Sadece bunu gör
Arınma gecesi tüm suçların serbest olduğu 12 saatlik zaman dilimidir. Filmin konusu en azından böyle işler. Yalnız bir detay vardır bu arınma gecesi gelecekte hiçbir suçun işlenmediği bir ülkede geçmektedir.

Ülkemiz adına düşünecek olursak zaten tecavüz, hırsızlık, taciz, gasp hemen hemen her gün kanun, suç falan dinlenmeden yapılan şeyler. Kimilerini ceza korkuturken kimilerinin umurunda dahi olmuyor. Cezanın korkuttuğu o insanlar, cezanın olmadığını fırsat bilen insanlar her türlü pisliği yapmaktan kaçınmayacaklardır.

Şahsen yıllardır gözüme kestirdiğim özel mülklere girer 12 saat boyunca keyif çatarım. Çünkü manzaraları, bulundukları konum enfes benim için. Vur patlasın çal oynasın.
  • (1)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın
#247901 Sadece bunu gör
Arınma gecesi eğer yazıldığı gibi 12 saatlik "suç" kavramının olmaması durumu ise, bunu yazıldığı gibi İslam'la bağdaştırmanın manasını sorguladığım başlık. Çünkü toplumsal düzeni bozacak şeyler suçtur, dini normlar her zaman dini normdur ve burada ondan bahsedildiğini zannetmiyorum. Ha tabii ki toplumda tecavüz, gasp, taciz vb olaylar olacaktır ama bunları "müslümanlık" kimliği altında toplayıp garip garip manipülasyon yapmaya gerek yoktur. Kanunsuzluk, suç kavramının olmaması gibi durumlar hukuksuzluk demektir. Hukuk, bozuk ya da düzgün olsun toplumda -yapabildiğince- düzen oluşturur. Düzen adil olur ya da olmaz, bu tartışılır. Ama hukuksuzluk da tamamıyla kaosu doğurur. Dolayısıyla arınma gecesi 12 saatlik dahi olsa, çok büyük problemler yaratacaktır. Bu problemler kimlikler adı altında değil ülkenin adı altında toplanmalıdır.
  • (0)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın
#247902 Sadece bunu gör
Daha önceden örgütlenecek olan etnik gruplar gece boyunca etnik temizlik yapacaktır. Suriyeli, çingene, Kürt gibi pek çok toplumdan masum kişiler hayatını kaybedecektir. Bu olay daha sonrasında büyük göçlere de sebep olabilir.

Bunun dışında tecavüz gibi olaylar yaşansa da bu olaya kalkışırken öldürülen onlarca kişi olacaktır. Bir yönden bu da bir temizlik olarak görülebir. Türkiye'de insanlar bu günü "suç işlenecek gün" olarak değil "kendi adaletini sağlayacağı gün" olarak göreceklerdir.
  • (0)
  • (0)

yorum yapmak için giriş yapmalısın