elestiribey

Durum: 2581 - 0 - 0 - 0 - 15.09.2019 20:14

Narhane: 7092 - asırlık çı(nar)

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yönetici.

Mütemadiyen yazar. Çokça Geveze Çizgileri gereğinden fazla net. Eleştirirken acımasız. Perdeleri indirdiğinde kedi gibi bir insanoğlu ...
  • /
  • 259

onaysız mail adreslerinin değiştirilmesi gerekliliği

evet arkadaşlar radyoya katıldığım zaman bu konu hakkında ufak bir bilgi vermiştim fakat şuan itibariyle kesinleştiği için şimdiden belirtmek istiyorum. herkes onaysız mail adreslerini değiştirsin çünkü şifreleme sisteminde yaşanan sıkıntı sebebiyle herkes üyelik girişi yaptığında bir sefere mahsus kayıtlı e posta adresine şifre istemek zorunda kalacak bilginiz olsun.

pazar sabahı erken kalkmak için nedenler

nar sözlük radyo

konuğun adının verilmediği yayın. benim efendim benim dostu düşmanı herkesi bekleriz cevaplanacak çok soru var dediler geldik.

6 ağustos 2019 allafron'un sözlüğe vedası

aşık adama saygımızın sonsuz olmasından dolayı anında silik atacağımız vedadır. git özgürlüğüne kanat çırp minik kuş.

bergen dinleyen sergen

29 temmuz 2019 nar sözlük muğla zirvesi

iki kişi tarafından her gün düzenlenen zirvedir. umarım orala geldiğimde " yok efendim bugün gelemeyeceğim " gibi cevaplar alırım sizden.

nar sözlük yeni script denemeleri

bugün itibariyle yönetimden bir kaç yazarla başlayan denemelerdir. yazılım kısmı bitti şimdi kullanış şekilleri ve görselleriyle ilgili çalışmalar başladı.
(bkz: yaklaşıyor yaklaşmakta olan).

herkes ikinci bir şansı hak eder

güzide nar sözlüğümüzün yaşam mottosu.

aygız ayzit

aramıza tekrar hoş gelmiş yazar. iyi yazmalar efendim.

yazarların birbirine sataşması

yönetim olarak yakın zamanda net kurallar ile kısıtlamalar getirilecek darlama tekniği.
özellikle benim gördüğüm ve birçok yazarımızın yaptığı nikaltinda bokunu çıkarana kadar entry girme olayına muhakkak bir el atılacaktır.
  • /
  • 259
  • /
  • 166

onaysız mail adreslerinin değiştirilmesi gerekliliği


nar sözlük yeni script denemeleri


herkes ikinci bir şansı hak eder


yazarların birbirine sataşması


turksarecomingforiceland


izlandalıların milliletimize karşı tuhaf tavırları


camel black


terör örgütünden gelen seçim açıklamaları


savtegin'in futbol maçı tahminleri


atmaya kıyılamayan yazar


  • /
  • 166

nar sözlük yeni script denemeleri

anlaşılan oldukça eğlenceli geçen denemelerdir.

bence hazır sözlük için bir şeyler yapıyorken birkaç konuya daha el atın. mesela benim profilimi biraz özelleştirin. kuş sesi mi eklersiniz, kenara köşeye kuş tüyü mü koyarsınız orası size kalmış. ben entry girince herkesin ekranında kanat çırpan bi kuş olsun mesela. insan bekliyor böyle şeyler. meşazımı aldığınızı umuyorum.

nar sözlük yeni script denemeleri

güncel tema kullanımı

arkadaşlar merhaba.
bildiğiniz üzere sözlük olarak yenilenme yolunda ilerliyoruz.
sizlerinde değerli fikirlerinizi alarak bir çok değişik yapıyoruz.
bunlardan birisi ise tema.
sabit tema yerine sizlere bir çok tema sunuyoruz lakin hiç kullanılmayan temalar olduğunu fark ettik.
son güncelleme ile sizlere 3 farklı tema sunuyoruz. yine aynı şekilde profil ayarlarında erişim sağlayabileceksiniz.

simplex tema: sözlük olarak renklerimizi barındıran sabit temamızdır.

state tema: bir çok kullanıcı için gece modu şeklinde hazırladğımız temamızdır. bu tema ile pil ömrünüzü uzatarak güç tasarrufu sağlayabileceksiniz.

solar tema: kontrast ayarları yüksek temamızdır.

aşağıdaki görselde temaların görünümleri sunulmuştur.

edit: kullanılmayan temaları tespit etmek için extra bir efor harcamıyoruz. yazarların hangi temalarını kullandıklarını profillerinden görebiliyoruz.

nar sözlük'te sıkı yönetim ilan edilmesi gerekliliği

sözlüğe benzin döküp yakmak daha mantıklı. istemediğimiz tipleri içeride bırakır, yeni sözlük açar misler gibi yaşarız. dışarıdan gelmek isteyen olursa da sözlük formatıyla ilgili sunum yapmasını isteriz, başarılı bulduklarımızın yazarlığını onaylarız. d o l l sözlük ismi de fena gelmiyor bana, elestiribey bi düşünsün bunu.

nar sözlük'ün ömrü

yalnız ileride sözlük yavaşlar falan yazmışım. demek ki zamanında hızlıymış.
bu e-bey denen kişi yine becerememiş. kurcalamasa sözlüğün orasını burasını güzelmiş sanki eskiden.
neyse efendim, 3 vakte kadar biter bu sözlük.
... (bkz: 3019 nar sözlüğün kapanması)

eleştiribey'e lakap bulma kampanyası

bu adamın ayırıcı bir özelliği var mı bilmeden lakap bulmak zor ya.
şimdi ne desek olmaz yani.

eleştiribey'e lakap bulma kampanyası

eleştiribey'e lakap bulma kampanyası

malum sözlüklerin kurucu şahıslarına/yöneticilerine hep lakap bulunmuştur. örneğin "sedet", "dürümcü" veya "yağlı saç".

bu eleştiribey tabii öyle kurtulacağını zannediyor galiba.
ben lakap falan takmam kimseye prensip olarak ama siz bulursanız engel olamam nihayetinde.
önünde sonunda bulunacaktır bir lakap, ben sadece başlık parselleme derdindeyim.

(bkz: kupon başlık)

8 haziran 2019 türkiye fransa maçı

a milli takımımızın, fransa'nın içinden geçip, 2-1 kazanacağı maçtır. maçtan sonra gelin beni burada bulun.

nargenekonculara darbe vurulması

nar sözlük moderasyonunun dik bir duruş ortaya koyarak whatsapp grubunu kapatması ve vesayet odaklarına gereken cevabı vermesi ile gerçekleşen durumdur.

bir kez daha ceberrut sözlük anlayışı terk edilmiş, ''yazarı yaşat ki sözlük yaşasın'' anlayışını esas alan bir yaklaşıma geçilmiştir.

Toplam entry sayısı: 2581

nar sözlük altyazı ekibi ilk çalışma

sözlüğümüzün güzide yazarlarından birisinin hazırladığı bu muazzam video siz kıymetli izleyicileriyle buluşmaya hazır. buyurun bakalım.

 youtube video

ilk entry

gece saat 3 sularında tarafimca girilen entrydir.

nar sözlük kullanım şartları

nar sözlük aşağıdaki kullanım şartlarına tabiidir:

** nar sözlük içeriği önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz.

** narsözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, nar sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir. bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikayet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir.

** nar sözlük'te yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. nar sözlük tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin nar sözlük'ten yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır. nar sözlük'e çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle nar sözlük’e zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde nar sözlük'ün yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

** nar'da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. aksine, yazarlar tamamen gerçek dışı içerik dahi üretebilirler. nar'da yer alan içeriğe yukarıda 'hukuka aykırı içerik ve şikayet' kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, nar'da yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz. nar'da yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. nar sözlük, bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

** nar sözlük'ü ziyaretiniz esnasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler anonim olarak kaydedilmektedir.

** nar sözlük, gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, ip numaralarının veya ip bloklarının nar sözlük'e erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

** nar sözlük kullanıcılarından aldığı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmaz. sadece hukuki durumlarda bu bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.

** yazarın sözlük yöneticileri tarafından yazarlık statüsü önceden kendisine haber verilmeden değiştirilebilir ve/veya kullanıcı kaydı silinebilir. yazarın silinmesi durumunda yazılarının sözlükte yayınlanmaya devam etme hakkı nar sözlük'e aittir. yayınlanmaya devam edebilir ya da bütün yazılar silinebilir.

** nar sözlük yazarların yazdıkları yazıları sözlükte yayınlamaktan başka amaçla kullanmayacağını garanti eder. sözlükte yayınlanan yazılar üzerinde yazı sahibi yazar hak iddia edemez. en kötü ihtimalle yazarın girileri silinir.

** nar sözlük, sosyal medya resmi hesapları üzerinden olmak üzere bazı girileri yayınlayabilir. bu konuda yazarlardan onay almasına gerek yoktur.

** nar sözlük kullanım şartları nar sözlük tarafından değiştirilebilir.

nar sözlük moderasyon ekibi

evli insanların sözlükte yazması

demokratik nar sözlük cumhuriyeti

nar sözlük altyazı ekibi ilk çalışma

sözlüğümüzün güzide yazarlarından birisinin hazırladığı bu muazzam video siz kıymetli izleyicileriyle buluşmaya hazır. buyurun bakalım.

 youtube video

ilk entry

gece saat 3 sularında tarafimca girilen entrydir.

nar sözlük kullanım şartları

nar sözlük aşağıdaki kullanım şartlarına tabiidir:

** nar sözlük içeriği önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz.

** narsözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, nar sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir. bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikayet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir.

** nar sözlük'te yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. nar sözlük tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin nar sözlük'ten yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır. nar sözlük'e çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle nar sözlük’e zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde nar sözlük'ün yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

** nar'da yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. aksine, yazarlar tamamen gerçek dışı içerik dahi üretebilirler. nar'da yer alan içeriğe yukarıda 'hukuka aykırı içerik ve şikayet' kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, nar'da yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz. nar'da yer alan bağlantılara/yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. nar sözlük, bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

** nar sözlük'ü ziyaretiniz esnasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler anonim olarak kaydedilmektedir.

** nar sözlük, gerekli gördüğü takdirde belli kişilerin, kurumların, ip numaralarının veya ip bloklarının nar sözlük'e erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

** nar sözlük kullanıcılarından aldığı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmaz. sadece hukuki durumlarda bu bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.

** yazarın sözlük yöneticileri tarafından yazarlık statüsü önceden kendisine haber verilmeden değiştirilebilir ve/veya kullanıcı kaydı silinebilir. yazarın silinmesi durumunda yazılarının sözlükte yayınlanmaya devam etme hakkı nar sözlük'e aittir. yayınlanmaya devam edebilir ya da bütün yazılar silinebilir.

** nar sözlük yazarların yazdıkları yazıları sözlükte yayınlamaktan başka amaçla kullanmayacağını garanti eder. sözlükte yayınlanan yazılar üzerinde yazı sahibi yazar hak iddia edemez. en kötü ihtimalle yazarın girileri silinir.

** nar sözlük, sosyal medya resmi hesapları üzerinden olmak üzere bazı girileri yayınlayabilir. bu konuda yazarlardan onay almasına gerek yoktur.

** nar sözlük kullanım şartları nar sözlük tarafından değiştirilebilir.

nar sözlük moderasyon ekibi

demokratik nar sözlük cumhuriyeti

neden nar sözlükte yazar olmalıyım

henüz yazar olmamış ama niyeti olan kişinin kendine sorduğu sorudur.
seviyeli başlıklar altında seviyeli entryleri okuyup yazmak için
sözlüğün ilerde vereceği sosyal projelere desteğe katkı sağlamak için
eğlenmek için
eğlendirmek için
yeni insanlarla tanışmak için
kimseyle muhatap olmamak için
farklı bakış açılarıyla güncel ve geçmiş olaylara bakabilmek için
aile sıcaklığında sözlük ortamını tatmak için.

alın başınıza çalın sözlüğünüzü

emrin olur. ayrıca başlığa destek veren ve kalan diğer iki arkadaş zahmet edip tekrar sözlüğe girmeye uğraşmasın.

sözlükte fantezi dünyasını anlatan yazar

nar sözlük barınamayacak yazar.

sky

hayki b1r

hayki rap şarkıcısının söylediği güzel şarkı.

 youtube video

namaz

müslümana farz olan ibadet.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org