hz.pikachu

Durum: 2440 - 2 - 0 - 0 - 19.07.2019 04:37

Narhane: 2983 - ya(nar) döner yazar

1 yıl önce kayıt oldu. 3. Nesil Yazar.

Kapıda karşılar bizi en ağırı Sevgili sözlük halkı
  • /
  • 244

ten oyalanır john connor

çok sevdim lan bu adamı. gecenin dördünde tanım giriyor.

açıkcası saldım çayıra mevlam kayıra giden bir sözlük için bu çaba ve efor göz kamaştırıcı. daim olması dileğiyle. seviliyorsun..

nevet.

kızlarsoruyor.com

ulan kızlar soruyor erkekler cevaplıyor çok güzel bir formatı var amk bravo teşekkür ettim. hatta ilk başta baya tebrik ettim türkiye'de böyle bir site olmalı falan filan ama sonra siteye bir girdim sorunun birinde ''hamilelik testinde kaydırma yaptım çocuğum nasıl doğar?'' diye soru görünce kahrımdan ağladım amk. ulan hiç mi vasfınız yok be diycektim sonra bi bakayım soruların hepsi böyle. sonrasında sitede hiç kız olmadığının farkına varınca olayı anladım. sitede sadece ergenler abazalar amcalar sosyomanyaklar psikopatlar ve toplum tarafından dışlanmış insan hücrelerine benziyen varlıklar var. cidden yemin ediyorum deep web'in karanlık katmanları gibi site. moderasyonu çok hızlı çalışıyor fakat yinede troll soruların önüne bir eşik koymuyorlar. yani böyle gelmiş böyle gider modeli.. acıdım açıkcası. orda bulunan kızlar nasıl nefes alıyor nasıl yaşıyorlar allah kolaylık versin.

nevet.

15 temmuz 2016 gecesi nerdeydiniz

şimdi marketlerde kapalı olur sigarayı nerden alcaz diyip kilerde depoladığım kaçak sigaraların varlığını hatırlayıp mutlu olmuştum, nevet.

mephisto

en son buraya girdiğimde 2,3 entrysi falan vardı. azmetmiş yazmış. yazmaya da devam edecek gibi.

d a i m o l s u n.

nevet.

nar sözlük radyo

türkiye'de kadın olmak

rahatlık ve pozitif ayrımcılıktır, nevet.

ukraynaca

en son ne zaman dışarı çıktın

sözlüğün geleceği ne olacak sorunsalı

sorunsal değildir, nevet.

yok oluşa doğru gidiyor ehehe.

nar sözlük

moderasyonun ve yazarlarının bir an önce harekete geçip kurtarması gerektiği sözlüktür, nevet.

yok olmaya doğru gidiyor muyuz yoksa?
  • /
  • 244

elestiribey'in sözlüğe vedası

gerçekleşmesi mümkün olmayan bir vedadır.

bunun yerine vedaları sevmesemde belki bir gün “sez’in vedası” diye bir başlık görürsünüz sol yakada. işte o zaman 10011 anlamını yazacağım ve bilinmeyenlere karışıp çıkacağım hayatınızdan.

yeni nar sözlük scripti

nar sözlük, kuruluşundan bu yana yaklaşık iki yıllık bir evreyi arkasında bırakmış, bu süre zarfında birçok yazara ev sahipliği yapmış, birçok gönlü birleştirmiştir, dost etmiş, eh bir kısmını da kaosa sürüklemiştir.

burasının büyük bir sözlük olmadığını biliyoruz ama birçok sözlük güç kaybederken, yok olurken, sözlük morguna kaldırılırken nar sözlük direnerek devam etmiştir.

direnmiştir, zira mevcut scriptin oldukça kullanışsız, birçok kodunun bozulmuş, reklamların fink attığı, yavaş olması gibi birçok faktörle karşı karşıya kalmıştır.

bu bağlamda ''nar sözlükte olması istenilen özellikler'' başlığı dikkate alınarak, sözlükte eksikliği görülen birçok probleme ışık tutacak bir script yazılmaya başlanmıştır.

- evvela hız ve reklam problemleri ortadan kalkacak. giri yazmak için kişi debelenmeyecek, külfete girmeyecek.

- anlık bildirim seçeneği gelecek, yazar etiketleme seçeneği olacak, etiketlenen yazara anlık bildirim gelecek.

- ileti kutusu sıkıntısı giderilecek. ileti almak istemeyen yazar bunu engelleyebilecek.

- yazar engelleme/başlık engelleme seçenekleri getirilecek.

- başlıklar günlük olarak yenilenecek. böylece o gün ilk girilen giri, en başta gözükecek.

- girilere yorum seçeneği getirilecek.

- yazarların kendi kullanıcı adlarını değiştirebilme özelliği getirilecek.

- görsel yükleme sitelerine ihtiyaç duymadan, sözlüğe doğrudan fotoğraf yüklenebilecek.

- akıllı arama seçeneği getirilecek. aratılan başlık açılmamışsa, muadil örnekleri sunulacak.

- tematik mod getirilecek.

örneklendirmeye çalıştıklarım dışında, birçok özellik ile nar sözlüğün yeni scripti şu an yazılım aşamasında ve yaklaşık iki ay içerisinde yeni scripte geçmiş olacağız. bu iki ay, belki on gün önceye, belki on gün sonraya sarkabilir ama eylül ayına geldiğimizde yeni scriptimize artık kavuşmuş olacağız.

bu zamana kadar, bu külfete rağmen, burada bulunduğunuz için teşekkür ederiz. daha iyi bir nar sözlüğü hep birlikte inşa edeceğiz. bir yeri, oradaki insanlar güzelleştirir.

hz.pikachu

kafasına göre takılan bir yazar.
canı ister on sayfa yazar canı ister tek cümle yazar.
entry sonunda nevet demek de yasak değil galiba.
zaten bu arkadaş yazarlık konusunda ununu elemiş eleğini asmış birine benziyor.
kendini kanıtlama çabası sezmedim, nevet de sadece küçük bir eğlencesi bence.

üstteki yazarın nickini gördüğünde ilk aklına gelen şey

tekrar sahalara dönen hz.pikachu

geldiğini açık bariz bir şekil de hissettiren ve sözlüğe renk katan yazardır.

instagram forma çekilişi sonucu

iremnur benim. atletico madrid taraftariyim. formayi, via garibaldi 71, milano 20124, adresine gonderebilirsiniz.

4 mayıs 2019 nar sözlük ankara buluşması

reyiz iki kişiyle sözlük buluşması mı olur ahshdhq
4 olsun da bari okey oynarsınız.

kadının saç telinden tahrik olmak

müslümanların, kadınların neden başını örtmesi gerektiği ile ilgili argüman üretirken, kadın saçının tahrik edici olması gibi bir dayanağa dayanmaları akabinde oluşturulan bir düşünce.

kadın bundan ötürü örtünüyordur diyen bir insanın da kadın saçının telinden tahrik olacağını sanmam.

ama bunun yanı sıra, gizli ve saklı olan şey zamanla fetiş haline gelir ve tahrik edici olabilir. fransız şair mallarme'nin ''örtülü erotizm'' olarak ifade ettiği ve cazibesini örtülü/gizli olmasına bağladığı, marilyn yalom'un ''memenin tarihi'' adlı kitabında japonlardaki ense, çinlilerdeki ayak fetişizmini bağdaştırdığı işbu konu ile saçın tahrik etmesi ortak değerlendirilmesi gerekmektedir.

iptidai bir hayat yaşayan ve avdet yerleri dışında herhangi bir yerini örtmeye hacet duymayan sözgelimi amozon'da yaşayan kabileler sabah akşam gördükleri memeden muhtemelen tahrik olmuyorlar.

bundan ötürü, bir toplumda, saç sürekli kapalı bir halde ise bir tahrik unsuru olabilir. bunun yanı saçın gizlenmesi aşkın da ifadesi haline gelebilecek dizelerin husule çıkmasına sebebiyet verebilir. osman nevres'e kulak verelim ve bunu yaparken de münir nurettin selçuk'un seslendirmesiyle dinleyelim:

zülfün görenlerin hep bahtı siyâh olurmuş,
tek zülfünü göreydim bahtım siyâh olaydı.


bu işin ''örtülü erotizm'' kısmı. bir de tüm ibadetlerin ve yasakların ''akli'' olması gerektiği noktasından hareket ederek bunu akıl ile açıklamaya yeltenenler var. mutezilevari bu görüşler belli bir noktadan sonra tıkanır.

hz.pikachu

1000. entryimi nick6 mı açan güzel insana ithaf ediyorum. izindeyiz nevet

hem sex hem de cenazede söylenecek bir cümle

çok da küçükmüş yazık.

Toplam entry sayısı: 2440

yeni nar sözlük scripti

hayırlı olsun, nevet.

açıkcası öncelikle bu değişimi başından beri bekleyen biri olarak hazır script üzerine sözlük kurma fikrinin ne kadar boktan olduğunu artık anladığınıza sevindim. el emeği göz nuru bir altyapı her zaman bir yazarın dikkatini çeker. öteki taraftan scripti kullanan günümüzdeki sözlük sayısı bir hayli arttı. buda sözlüğün pöpilerleşmesinde bir duvar. adam geliyo her yerde aynı tema her yerde aynı olay.

bu script üzerinden ilerlememeniz ise daha da sevindirdi beni. çünkü dediğim gibi hazır. ne kadar paralı olsa bile hazır.

yeni script için pek acele etmeyin. uğraş gerekecek çünkü. bol bol beta testi yapın ki henüz pişmemiş olan bir yemeği önümüzde görmeyelim. has yazarlar bu beta teste falan katılsın. neresi eksik neresi yanlış daha iyi anlarsınız bu şekilde.

ayrıca moderasyona yenilik gelsin. her bir kategorinin moderatörü ve birer admini olsun ve başlıklara kategori vermeden başlık açılmasın. eğer olduğumuz yerde duracaksak ve büyümeyi göze almıyorsak ki bu hareket büyümeyi hedeflemek için yapılan bir planmış gibi gözüküyor, dediklerim kesinlikle uygulanmalı. düzenleyici yerine yetkili ismi verilsin düzenleyici yetkisine. entry şikayetlerine bakan bir tim oluşturulsun. yazarların sorunu olduğunda iletişim yapabilecekleri bir support maili olsun ve oranın da bir ekibi olsun. reklam birimi olsun ve düzenli olarak sözlüğün reklamı yapsınlar. sözlük yönetiminin yazarlar için oluşturmuş olduğu whatsapp destek grubu olsun. sözlüğün kendine has resim ve video yükleme sitesi açılsın.

daha fazlası yazılabilir... ancak demek istediğim olay şu. ortada bir bina var. etrafındaki binaların çoğuyla tıpatıp aynı. bina sakinleri bir değişiklik talep ediyor ve bina kurucusu binanın dışını boyattırmak yerine tüm binayı yıkıp yeni bina yapmak istiyor. bu durumda binanın hem temeli hemde kendisi öncekinden daha sağlam ve göze çarpan bir bina olmalı ki binayı yıkmalarının bir anlamı olsun..

güçlü bir moderasyon güçlü bir yazar kadrosunu beraberinde getirir. sonradan gelecek olan yazarlar ise bu yazar kadrosunu taklit eder. bu durumda bu yazar kadrosunun da sağlam ve temelinin güçlü olması çok önemli. bu sözlükten başından beri umudumu kesmedim. kesmeyeceğim de.

şimdilik beklemekten başka bir şansımız yok..

sözlük yazarlığının boş insan işi olması

yazarlığa büyük emek vermiş kimselerin kabullenmesinin zor olduğu bir gerçek, nevet.

sevgili nar taneleri, şimdi şöyle düşünecek olursak klon sözlüklerin yazarlığı ve klon sözlüklerin mecrası, güzel dostluklar kurmak, formata uymak ve adminleri zengin etmek için (burası için demiyorum) oluşturulmuştur. yani şöyle diyeyim. ekşi sözlükten sonra var olan sözlük klonlarında hayatta kalmayı başaran nadir sözlükler vardır. uludağ gibi ne bileyim inci gibi. uludağ ın tutunmasının en önemli faktörü ekşiden sonra gelen 2. sözlük olmasıydı. inci niye tutundu? formatı olmayan bir sözlük klonu olarak bir ilke imza atmıştı. diğer sözlükler de aynı şekilde bir sebepten tutundular. peki klon sözlüklerin yazarları bu zamana kadar ne yaptı? cevabı basit. yazarlığı gülmek, eğlenmek, bir arkadaş ortamı yapmak için tabii ki. işi ciddiye alan elemanlar ekşide yazmaya devam etti. bilgi dolu içerikleri entrylerine yansıtma amacı güttü. bugün şu anki sözlüğümüze narımıza bakacak olur isek her ne kadar objektif veyahut subjektif entry girelim bu, durumu değiştirmeyecek. insanlar bilgi almak için "yav şu nara bir gireyim" demeyecek kardeşlerim. bugün veya yarın olmayacak bu. mesela bazı futbol fanatiklerinin sözlükleri vardır. adamların sözlüğüne kupon yapmak için girersin ne bileyim içindeki futbol hayvanını çıkarırsın.. peki ya nar? evet burası güzel samimi ve dost canlısı bir ortam. ancak klonların ilki de değil, sonuncusu da olmayacak. onlarca bitip başlayan sözlük gördüm. hayatını sözlük yazarlığına adamış, sözlüklere girdiğinde nefes kesen büyük ustaları da. ancak bir çoğu yaptıkları şeylerin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu görünce arkalarına yaslanıp yazdıkları on binlerce entrye bakıp ne yapıyorlar sizce he? tabii ki de yaptıklarının kimseye faydasının olmamasını kutlayıp sözlük kurucularını zengin etmenin keyfini yaşamıyorlar. aksine üzülüyorlar.. ben asla yazarlık boş yapmayın falan demiyorum. tabii ki güzel ve eğlenceli. ancak durumu değiştirmeyecek olan gerçekleri göz önünde bulundurmayıp (burası için konuşacak olursak) "nar ekşiyi geçecek" demek veya olayı büyütmek neye yarar..

şimdi sevgili nar taneleri veya sevgili yazarlar herneyse.. sizlerden tek isteğim çok fazla kasıp kendinizi yormamanız. herkes gülüp eğlensin ve burayı çok ciddiye almasın. güzel arkadaşlıklar kurun. her sözlüğün her ne olursa olsun bir formatı vardır. buna yazarların uyması gerekmektedir. en başta yöneticilerin uyması gereken formattır aynı zamanda. buna herkes uysun. yönetim, başlığın altındaki entry tanım içerecek diyor ise entry tanım içersin. ancak herkes de değişmeyecek olan bazı gerçekleri göz önünde bulundursun ve en önemlisi, yazarlığı bir iş haline değil, sevgiliden ayrıldıktan sonra moral alınacak bir ortam gibi düşünsün burayı.

saygılar.

^pika

tarihin en büyük yöneticisi

bugün nar sözlük için ne yaptın

entry girdim, nevet.

 spoiler!
lan bu ne iğrenç bir soruydu amk. lan bir yazar bir sözlük için ne yapabilir aq. en fazla başlık açar. adminlerle çiftleşip, gelecek nesiller için çoğalmayı hedefleyen bir faaliyetimiz mi var lan acaba? benim mi tek haberim yok? nereye domalıyoruz onu da belirtin de şimdi incicinin biri vurur geçer sonra doğacak olan çocuğun kanı bozuk olur, nar sözlük yazarıda olmaz o çocuktan. yaaa. kıps.

siktir git küfrettirme bana

ulan objektif entrymi girip son kısma 'nevet' yazıp çıkacaktım. tüm şevkimi kırdınız. neyse yinede tanımımı gireyim ben.

t.sevilmeyen bir kimseye karşı duyulan öfke anında, küfürlerden ve sopalardan önce söylenecek olan en kibar cümle. nevet.

edit:niye sevilmeyen bir kimse dedim? çünkü sevdiğiniz insana bu cümleyi kurmazsınız. direk söversiniz. çünkü tekrar barışacağını biliyor adam.

not:son olarak küfürlü başlık niye böyle tepki aldı lan. olum zaten küfürlü başlığı yönetim kadrosu açar. yazarlarda açar amma velakin başlığın silinme olasılığı vardır. ancak yönetim açınca sıkıntı olmaz. birine şikayet de edemezsin. ha, başlığı açan adam mod ise gider admine dersin. ancak kim bilir belki o anda başlığı açan mod ile sözlük admini yan yana kola-cips yapıyor ve sen o esnada admine gidip adamın yanında cips kola yapıp adminle şakalaşan adamı başlık yüzünden şikayet ediyorsun. gülerler adama olum. zamanında bir sözlükte buna benzer bir olay yaşamıştım da neyse maziyi açmayalım.

yeni nar sözlük scripti

hayırlı olsun, nevet.

açıkcası öncelikle bu değişimi başından beri bekleyen biri olarak hazır script üzerine sözlük kurma fikrinin ne kadar boktan olduğunu artık anladığınıza sevindim. el emeği göz nuru bir altyapı her zaman bir yazarın dikkatini çeker. öteki taraftan scripti kullanan günümüzdeki sözlük sayısı bir hayli arttı. buda sözlüğün pöpilerleşmesinde bir duvar. adam geliyo her yerde aynı tema her yerde aynı olay.

bu script üzerinden ilerlememeniz ise daha da sevindirdi beni. çünkü dediğim gibi hazır. ne kadar paralı olsa bile hazır.

yeni script için pek acele etmeyin. uğraş gerekecek çünkü. bol bol beta testi yapın ki henüz pişmemiş olan bir yemeği önümüzde görmeyelim. has yazarlar bu beta teste falan katılsın. neresi eksik neresi yanlış daha iyi anlarsınız bu şekilde.

ayrıca moderasyona yenilik gelsin. her bir kategorinin moderatörü ve birer admini olsun ve başlıklara kategori vermeden başlık açılmasın. eğer olduğumuz yerde duracaksak ve büyümeyi göze almıyorsak ki bu hareket büyümeyi hedeflemek için yapılan bir planmış gibi gözüküyor, dediklerim kesinlikle uygulanmalı. düzenleyici yerine yetkili ismi verilsin düzenleyici yetkisine. entry şikayetlerine bakan bir tim oluşturulsun. yazarların sorunu olduğunda iletişim yapabilecekleri bir support maili olsun ve oranın da bir ekibi olsun. reklam birimi olsun ve düzenli olarak sözlüğün reklamı yapsınlar. sözlük yönetiminin yazarlar için oluşturmuş olduğu whatsapp destek grubu olsun. sözlüğün kendine has resim ve video yükleme sitesi açılsın.

daha fazlası yazılabilir... ancak demek istediğim olay şu. ortada bir bina var. etrafındaki binaların çoğuyla tıpatıp aynı. bina sakinleri bir değişiklik talep ediyor ve bina kurucusu binanın dışını boyattırmak yerine tüm binayı yıkıp yeni bina yapmak istiyor. bu durumda binanın hem temeli hemde kendisi öncekinden daha sağlam ve göze çarpan bir bina olmalı ki binayı yıkmalarının bir anlamı olsun..

güçlü bir moderasyon güçlü bir yazar kadrosunu beraberinde getirir. sonradan gelecek olan yazarlar ise bu yazar kadrosunu taklit eder. bu durumda bu yazar kadrosunun da sağlam ve temelinin güçlü olması çok önemli. bu sözlükten başından beri umudumu kesmedim. kesmeyeceğim de.

şimdilik beklemekten başka bir şansımız yok..

sözlük yazarlığının boş insan işi olması

yazarlığa büyük emek vermiş kimselerin kabullenmesinin zor olduğu bir gerçek, nevet.

sevgili nar taneleri, şimdi şöyle düşünecek olursak klon sözlüklerin yazarlığı ve klon sözlüklerin mecrası, güzel dostluklar kurmak, formata uymak ve adminleri zengin etmek için (burası için demiyorum) oluşturulmuştur. yani şöyle diyeyim. ekşi sözlükten sonra var olan sözlük klonlarında hayatta kalmayı başaran nadir sözlükler vardır. uludağ gibi ne bileyim inci gibi. uludağ ın tutunmasının en önemli faktörü ekşiden sonra gelen 2. sözlük olmasıydı. inci niye tutundu? formatı olmayan bir sözlük klonu olarak bir ilke imza atmıştı. diğer sözlükler de aynı şekilde bir sebepten tutundular. peki klon sözlüklerin yazarları bu zamana kadar ne yaptı? cevabı basit. yazarlığı gülmek, eğlenmek, bir arkadaş ortamı yapmak için tabii ki. işi ciddiye alan elemanlar ekşide yazmaya devam etti. bilgi dolu içerikleri entrylerine yansıtma amacı güttü. bugün şu anki sözlüğümüze narımıza bakacak olur isek her ne kadar objektif veyahut subjektif entry girelim bu, durumu değiştirmeyecek. insanlar bilgi almak için "yav şu nara bir gireyim" demeyecek kardeşlerim. bugün veya yarın olmayacak bu. mesela bazı futbol fanatiklerinin sözlükleri vardır. adamların sözlüğüne kupon yapmak için girersin ne bileyim içindeki futbol hayvanını çıkarırsın.. peki ya nar? evet burası güzel samimi ve dost canlısı bir ortam. ancak klonların ilki de değil, sonuncusu da olmayacak. onlarca bitip başlayan sözlük gördüm. hayatını sözlük yazarlığına adamış, sözlüklere girdiğinde nefes kesen büyük ustaları da. ancak bir çoğu yaptıkları şeylerin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu görünce arkalarına yaslanıp yazdıkları on binlerce entrye bakıp ne yapıyorlar sizce he? tabii ki de yaptıklarının kimseye faydasının olmamasını kutlayıp sözlük kurucularını zengin etmenin keyfini yaşamıyorlar. aksine üzülüyorlar.. ben asla yazarlık boş yapmayın falan demiyorum. tabii ki güzel ve eğlenceli. ancak durumu değiştirmeyecek olan gerçekleri göz önünde bulundurmayıp (burası için konuşacak olursak) "nar ekşiyi geçecek" demek veya olayı büyütmek neye yarar..

şimdi sevgili nar taneleri veya sevgili yazarlar herneyse.. sizlerden tek isteğim çok fazla kasıp kendinizi yormamanız. herkes gülüp eğlensin ve burayı çok ciddiye almasın. güzel arkadaşlıklar kurun. her sözlüğün her ne olursa olsun bir formatı vardır. buna yazarların uyması gerekmektedir. en başta yöneticilerin uyması gereken formattır aynı zamanda. buna herkes uysun. yönetim, başlığın altındaki entry tanım içerecek diyor ise entry tanım içersin. ancak herkes de değişmeyecek olan bazı gerçekleri göz önünde bulundursun ve en önemlisi, yazarlığı bir iş haline değil, sevgiliden ayrıldıktan sonra moral alınacak bir ortam gibi düşünsün burayı.

saygılar.

^pika

uzun süredir eksi oy almamak

insanı baya bir şaşırtan durum, nevet.

ulan sözlükte yokken bile eksi bildirimi alıyorum. daha ne diyeyim?

sözlüğe adam lazım

güzel bir önerme. adam değiliz, nevet.

hz.pikachu tarafından favlanmak

her yazara nasip olmayan durumdur, nevet.

değerinizi bilin olm.
Henüz takip ettiği biri yok.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org