hz.pikachu

Durum: 2390 - 598 - 0 - 0 - 13.05.2019 05:06

Narhane: 2789 - çeşitke(nar) yazar

1 yıl önce kayıt oldu. 3. Nesil Yazar.

Kapıda karşılar bizi en ağırı Sevgili sözlük halkı
  • /
  • 239

hz.pikachu tarafından favlanmak

her yazara nasip olmayan durumdur, nevet.

değerinizi bilin olm.

açtığım başlığın pof olması

sözlük ironik moruk baya kafa karıştırıcı nevet.

sevgilinin yanında geğirmek

normaldir hoş karşılanması gerekir nevet.

niye bu kadar büyüttünüz anlamadım ki ahah.

asklepios26eses

egoist.. sevmedim geç, nevet.

üstteki yazarın nickine göre analiz yapmak

kız düşürmekte üstüne olmayan bir yazar nevet.

yabancı dil öğrenmek

kolay gibi gözüken ancak içine girildiğinde çıkılması zor bir hal alan durumdur nevet.

devletin görevi

sosyal bir devlet olmaktır aynı zamanda nevet.

biraz ilerleyebilir misiniz

otobüste en çok duyulan replik haline gelmiş cümle nevet.

bunu da unutmam herhalde deyip unutmak

kaderin oyunu mudur bilinmez ancak hep aynı senaryo garip nevet.

dostlar neler oluyor yav

olayı anlamayan kişinin vereceği en sağlıklı tepki nevet.
  • /
  • 239

tekrar sahalara dönen hz.pikachu

geldiğini açık bariz bir şekil de hissettiren ve sözlüğe renk katan yazardır.

instagram forma çekilişi sonucu

iremnur benim. atletico madrid taraftariyim. formayi, via garibaldi 71, milano 20124, adresine gonderebilirsiniz.

4 mayıs 2019 nar sözlük ankara buluşması

reyiz iki kişiyle sözlük buluşması mı olur ahshdhq
4 olsun da bari okey oynarsınız.

kadının saç telinden tahrik olmak

müslümanların, kadınların neden başını örtmesi gerektiği ile ilgili argüman üretirken, kadın saçının tahrik edici olması gibi bir dayanağa dayanmaları akabinde oluşturulan bir düşünce.

kadın bundan ötürü örtünüyordur diyen bir insanın da kadın saçının telinden tahrik olacağını sanmam.

ama bunun yanı sıra, gizli ve saklı olan şey zamanla fetiş haline gelir ve tahrik edici olabilir. fransız şair mallarme'nin ''örtülü erotizm'' olarak ifade ettiği ve cazibesini örtülü/gizli olmasına bağladığı, marilyn yalom'un ''memenin tarihi'' adlı kitabında japonlardaki ense, çinlilerdeki ayak fetişizmini bağdaştırdığı işbu konu ile saçın tahrik etmesi ortak değerlendirilmesi gerekmektedir.

iptidai bir hayat yaşayan ve avdet yerleri dışında herhangi bir yerini örtmeye hacet duymayan sözgelimi amozon'da yaşayan kabileler sabah akşam gördükleri memeden muhtemelen tahrik olmuyorlar.

bundan ötürü, bir toplumda, saç sürekli kapalı bir halde ise bir tahrik unsuru olabilir. bunun yanı saçın gizlenmesi aşkın da ifadesi haline gelebilecek dizelerin husule çıkmasına sebebiyet verebilir. osman nevres'e kulak verelim ve bunu yaparken de münir nurettin selçuk'un seslendirmesiyle dinleyelim:

zülfün görenlerin hep bahtı siyâh olurmuş,
tek zülfünü göreydim bahtım siyâh olaydı.


bu işin ''örtülü erotizm'' kısmı. bir de tüm ibadetlerin ve yasakların ''akli'' olması gerektiği noktasından hareket ederek bunu akıl ile açıklamaya yeltenenler var. mutezilevari bu görüşler belli bir noktadan sonra tıkanır.

hz.pikachu

1000. entryimi nick6 mı açan güzel insana ithaf ediyorum. izindeyiz nevet

hem sex hem de cenazede söylenecek bir cümle

çok da küçükmüş yazık.

kullandığınız nar sözlük teması

yeti. gayet okunabilir ve sade.

edit: bunda eksilenecek ne var lan?!

amk

benim gibi kullanırsanız mallık belirtisidir.

ancak doğru yerde kullanırsanız sorun yok.

örneğin, halil kisbet senin ben amk.

hz.pikachu

pek çok başlığıma entry giren, girdiği entrylerin çoğunda da eksilediğim yazardır.

bana bu yazar hakkında bir ara birileri:
"yazdı mı çok iyi yazıyor ama neden böyle anlamıyorum" demişti. ben nedense hiç o iyi dönemlerine denk gelmiyorum. tek cümlelik ve bir yere varmayan girilerin de ne kendisine ne de sözlüğe bir yarar veya estetik zevk sağladığını düşünmüyorum.

iyi yazmalar sayın yazar. kişisel algılamayın ama işte gerçekler...

hz.pikachu

denetçi is coming amk.

patron sever böyle şeyleri.

Toplam entry sayısı: 2390

sözlük yazarlığının boş insan işi olması

yazarlığa büyük emek vermiş kimselerin kabullenmesinin zor olduğu bir gerçek, nevet.

sevgili nar taneleri, şimdi şöyle düşünecek olursak klon sözlüklerin yazarlığı ve klon sözlüklerin mecrası, güzel dostluklar kurmak, formata uymak ve adminleri zengin etmek için (burası için demiyorum) oluşturulmuştur. yani şöyle diyeyim. ekşi sözlükten sonra var olan sözlük klonlarında hayatta kalmayı başaran nadir sözlükler vardır. uludağ gibi ne bileyim inci gibi. uludağ ın tutunmasının en önemli faktörü ekşiden sonra gelen 2. sözlük olmasıydı. inci niye tutundu? formatı olmayan bir sözlük klonu olarak bir ilke imza atmıştı. diğer sözlükler de aynı şekilde bir sebepten tutundular. peki klon sözlüklerin yazarları bu zamana kadar ne yaptı? cevabı basit. yazarlığı gülmek, eğlenmek, bir arkadaş ortamı yapmak için tabii ki. işi ciddiye alan elemanlar ekşide yazmaya devam etti. bilgi dolu içerikleri entrylerine yansıtma amacı güttü. bugün şu anki sözlüğümüze narımıza bakacak olur isek her ne kadar objektif veyahut subjektif entry girelim bu, durumu değiştirmeyecek. insanlar bilgi almak için "yav şu nara bir gireyim" demeyecek kardeşlerim. bugün veya yarın olmayacak bu. mesela bazı futbol fanatiklerinin sözlükleri vardır. adamların sözlüğüne kupon yapmak için girersin ne bileyim içindeki futbol hayvanını çıkarırsın.. peki ya nar? evet burası güzel samimi ve dost canlısı bir ortam. ancak klonların ilki de değil, sonuncusu da olmayacak. onlarca bitip başlayan sözlük gördüm. hayatını sözlük yazarlığına adamış, sözlüklere girdiğinde nefes kesen büyük ustaları da. ancak bir çoğu yaptıkları şeylerin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu görünce arkalarına yaslanıp yazdıkları on binlerce entrye bakıp ne yapıyorlar sizce he? tabii ki de yaptıklarının kimseye faydasının olmamasını kutlayıp sözlük kurucularını zengin etmenin keyfini yaşamıyorlar. aksine üzülüyorlar.. ben asla yazarlık boş yapmayın falan demiyorum. tabii ki güzel ve eğlenceli. ancak durumu değiştirmeyecek olan gerçekleri göz önünde bulundurmayıp (burası için konuşacak olursak) "nar ekşiyi geçecek" demek veya olayı büyütmek neye yarar..

şimdi sevgili nar taneleri veya sevgili yazarlar herneyse.. sizlerden tek isteğim çok fazla kasıp kendinizi yormamanız. herkes gülüp eğlensin ve burayı çok ciddiye almasın. güzel arkadaşlıklar kurun. her sözlüğün her ne olursa olsun bir formatı vardır. buna yazarların uyması gerekmektedir. en başta yöneticilerin uyması gereken formattır aynı zamanda. buna herkes uysun. yönetim, başlığın altındaki entry tanım içerecek diyor ise entry tanım içersin. ancak herkes de değişmeyecek olan bazı gerçekleri göz önünde bulundursun ve en önemlisi, yazarlığı bir iş haline değil, sevgiliden ayrıldıktan sonra moral alınacak bir ortam gibi düşünsün burayı.

saygılar.

^pika

tarihin en büyük yöneticisi

bugün nar sözlük için ne yaptın

entry girdim, nevet.

 spoiler!
lan bu ne iğrenç bir soruydu amk. lan bir yazar bir sözlük için ne yapabilir aq. en fazla başlık açar. adminlerle çiftleşip, gelecek nesiller için çoğalmayı hedefleyen bir faaliyetimiz mi var lan acaba? benim mi tek haberim yok? nereye domalıyoruz onu da belirtin de şimdi incicinin biri vurur geçer sonra doğacak olan çocuğun kanı bozuk olur, nar sözlük yazarıda olmaz o çocuktan. yaaa. kıps.

siktir git küfrettirme bana

ulan objektif entrymi girip son kısma 'nevet' yazıp çıkacaktım. tüm şevkimi kırdınız. neyse yinede tanımımı gireyim ben.

t.sevilmeyen bir kimseye karşı duyulan öfke anında, küfürlerden ve sopalardan önce söylenecek olan en kibar cümle. nevet.

edit:niye sevilmeyen bir kimse dedim? çünkü sevdiğiniz insana bu cümleyi kurmazsınız. direk söversiniz. çünkü tekrar barışacağını biliyor adam.

not:son olarak küfürlü başlık niye böyle tepki aldı lan. olum zaten küfürlü başlığı yönetim kadrosu açar. yazarlarda açar amma velakin başlığın silinme olasılığı vardır. ancak yönetim açınca sıkıntı olmaz. birine şikayet de edemezsin. ha, başlığı açan adam mod ise gider admine dersin. ancak kim bilir belki o anda başlığı açan mod ile sözlük admini yan yana kola-cips yapıyor ve sen o esnada admine gidip adamın yanında cips kola yapıp adminle şakalaşan adamı başlık yüzünden şikayet ediyorsun. gülerler adama olum. zamanında bir sözlükte buna benzer bir olay yaşamıştım da neyse maziyi açmayalım.

sümbülteber

bir yazar, nevet.

(şimdi kişisel görüş entrym:)

açıkcası 2-3 entrysini gördüm pekte bir bilgim yok bu yazar hakkında ama bana pek samimi ve sıcak birisi olarak gelmedi bu ablamız. +35 yaş abla profili + yanık kilotlu çorap ve menopoz gözümde canlandı. evet.

sözlük yazarlığının boş insan işi olması

yazarlığa büyük emek vermiş kimselerin kabullenmesinin zor olduğu bir gerçek, nevet.

sevgili nar taneleri, şimdi şöyle düşünecek olursak klon sözlüklerin yazarlığı ve klon sözlüklerin mecrası, güzel dostluklar kurmak, formata uymak ve adminleri zengin etmek için (burası için demiyorum) oluşturulmuştur. yani şöyle diyeyim. ekşi sözlükten sonra var olan sözlük klonlarında hayatta kalmayı başaran nadir sözlükler vardır. uludağ gibi ne bileyim inci gibi. uludağ ın tutunmasının en önemli faktörü ekşiden sonra gelen 2. sözlük olmasıydı. inci niye tutundu? formatı olmayan bir sözlük klonu olarak bir ilke imza atmıştı. diğer sözlükler de aynı şekilde bir sebepten tutundular. peki klon sözlüklerin yazarları bu zamana kadar ne yaptı? cevabı basit. yazarlığı gülmek, eğlenmek, bir arkadaş ortamı yapmak için tabii ki. işi ciddiye alan elemanlar ekşide yazmaya devam etti. bilgi dolu içerikleri entrylerine yansıtma amacı güttü. bugün şu anki sözlüğümüze narımıza bakacak olur isek her ne kadar objektif veyahut subjektif entry girelim bu, durumu değiştirmeyecek. insanlar bilgi almak için "yav şu nara bir gireyim" demeyecek kardeşlerim. bugün veya yarın olmayacak bu. mesela bazı futbol fanatiklerinin sözlükleri vardır. adamların sözlüğüne kupon yapmak için girersin ne bileyim içindeki futbol hayvanını çıkarırsın.. peki ya nar? evet burası güzel samimi ve dost canlısı bir ortam. ancak klonların ilki de değil, sonuncusu da olmayacak. onlarca bitip başlayan sözlük gördüm. hayatını sözlük yazarlığına adamış, sözlüklere girdiğinde nefes kesen büyük ustaları da. ancak bir çoğu yaptıkları şeylerin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu görünce arkalarına yaslanıp yazdıkları on binlerce entrye bakıp ne yapıyorlar sizce he? tabii ki de yaptıklarının kimseye faydasının olmamasını kutlayıp sözlük kurucularını zengin etmenin keyfini yaşamıyorlar. aksine üzülüyorlar.. ben asla yazarlık boş yapmayın falan demiyorum. tabii ki güzel ve eğlenceli. ancak durumu değiştirmeyecek olan gerçekleri göz önünde bulundurmayıp (burası için konuşacak olursak) "nar ekşiyi geçecek" demek veya olayı büyütmek neye yarar..

şimdi sevgili nar taneleri veya sevgili yazarlar herneyse.. sizlerden tek isteğim çok fazla kasıp kendinizi yormamanız. herkes gülüp eğlensin ve burayı çok ciddiye almasın. güzel arkadaşlıklar kurun. her sözlüğün her ne olursa olsun bir formatı vardır. buna yazarların uyması gerekmektedir. en başta yöneticilerin uyması gereken formattır aynı zamanda. buna herkes uysun. yönetim, başlığın altındaki entry tanım içerecek diyor ise entry tanım içersin. ancak herkes de değişmeyecek olan bazı gerçekleri göz önünde bulundursun ve en önemlisi, yazarlığı bir iş haline değil, sevgiliden ayrıldıktan sonra moral alınacak bir ortam gibi düşünsün burayı.

saygılar.

^pika

uzun süredir eksi oy almamak

insanı baya bir şaşırtan durum, nevet.

ulan sözlükte yokken bile eksi bildirimi alıyorum. daha ne diyeyim?

sözlüğe adam lazım

güzel bir önerme. adam değiliz, nevet.

hz.pikachu

sözlük hayatına uludağda başlayıp ekşide 4 yıl yazdıktan sonra tekrar uludağa dönmüş olan, şu sıralar ise interaktif sözlüklerde takılmayı tercih eden yazar.

hoşgelmiştir, nevet. swh

wp grubundan atılmasına rağmen sözlükte entry girmek

dağişik bir durumdur, nevet.

nevet ne oluyor aq açıklasın biri.
Henüz takip ettiği biri yok.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org