kursadinkirkincicerisi

Durum: 3731 - 60 - 16 - 1 - 15.09.2019 13:23

Narhane: 14955 - ordi(nar)yüs yazar

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Tonyukuk.
  • /
  • 374

masaüstü

"desktop" sözcüğünün birebir çevirisi alınarak dilimize girmiş sözcük.

yine bir çöplüğü andırmaya başlamış:

pof.

değmesin ellerimiz

koü 2019 bahar şenliğinde fatma turgut sahnedeyken, sevgilisiyle bu şarkıyla barıştığını belirten bir çocuk orada evlenme teklifi etmişti.

kız da evet demişti sahnede, sonra bu şarkı çaldı işte tabii ki. bu sebeple bu şarkının bende ayrı bir yer edindiğini söyleyebilirim. çünkü böyle bir olayı 15 yılda bir görür insan lam.

neyse, zaten iyi bir şarkı tartışmasız.

kore hayranı olan türk kızı

-ya kkçç sen çançinçon bilmem neye çok benziyorsuuun.
+ne!?
-dur fotoğrafını gösteriyim.
+aynı ben valla.

bu muhabbet gerçekten yaşanmıştır arkdşlar. ülkenin en garip topluluğunu oluşturur bu kızlar. benim tanıdıklarım üniversitede iyileştiler genelde. diğerlerine de şifa diliyorum.

ali babacan

itiraf etmeliyim ki ekonomi bakanlığı yaptığı dönemlerde yaşım dolayısıyla bu işleri pek önemsemiyordum *, bu sebeple burdan giderek yorum yapmam doğru olmaz. ancak iyi bir ekonomist olduğunu anlamak için yaptıklarını ve dönemindeki ekonomiyi şöyle bir incelemek yeterlidir. odtü endüstri mühendisliği'nden 1. likle mezun olduğunu okudum demin de. yanisi, şu anda ekonomiyi yönettiğini sandığımız danışman bozuntularından birkaç gömlek yukarıda bir isim.

türkiye'de bir ekonomi bakanının ülkenin dış politikasında değişim ya da düzenleme yapamayacağı kanısındayım, bunun da doğal bir durum olduğunu düşünüyorum. ancak benim bir ekonomi bakanımdan beklentim, üstündeki yahut halktakiler ne isterse istesin doğru hamleyi söyleyebilmesidir. buna örnek olarak en basitinden aslanmican'ın yukarıda yazdıklarından "ırak politikası"nı gösterebiliriz. türkiye'nin ırak'ın işgaline destek vermesi ihtimalini hiçbir şekilde doğru bulmasam da ali babacan burdan ekonomik olarak türkiye'nin en kârlı çıkacağı yöntemi kendince savunmuştur. ekonomist bunu söyledikten sonra destekleyip desteklememek, tsk ve cumhurbaşkanının elindedir. ancak bakanlar ne olursa olsun doğruyu söylemelidir, bu onları kötü yapmaz.


ali babacan'ın parti kurmasıyla ilgili de:
ali babacan'ı çok küçümseyen, dikkate almayan ve yerin dibine gömen olarak 2 farklı muhalif insan tipini etrafta çok fazla görüyorum. şahsımca ali babacan'a çok ağır muhalefet edenlerin akp'nin kuruluşuna benzer bir senaryodan çekindiklerini düşünüyorum. bu sebeple yılanın başını erkenden ezmeliyiz derdinde olabilirler. düşündüklerinin gerçekleşmesi hızlı bir yükselişte olan muhalif harekete çok ağır bir darbe indirirdi.

kendi fikrim parti ekibinin de etkisiyle akp'den iyi denilebilecek seviyede bir oy koparacakları. aynı şekilde davutoğlu da iç anadolu ve akp'li kürt seçmenden hatrı sayılır oy alabilir. bu ikisinin gerçekleşmesi akp'ye gelecek seçimi kaybettirmeye yetecekken diğerlerinin yeni, güçlü bir hükümet kurmasına yeterli olmayacaktır. zira bu seçimde milliyetçi seçmenden hayli oy alarak büyükşehirleri kazanan chp, son dönemde yaptıklarıyla(demirtaş, hdp görüşmeleri) ve yeni partilerin de etkisiyle hem milliyetçi türk hem de kürt seçmenin oyunu kaybedecek gibi görünüyor.

girilen çıkmazda garip gelebilir ama iyip, ali babacan ittifakı gibi birliktelikler bile görebiliriz. çünkü iyi parti seçmeninin yerel seçimlerde verdikleri oylardan pişman olmaya başladığını ben gözlemleyebiliyorum.

yine de önümüzdeki yıllarda ne olur kimse bilemez tabii, burası türkiye.
tahminler, tahminler ve tahminler ülkesi.

debe editi

ekşi, ulu gibi sözlüklerde bir girisi debe'ye giren yazarların o giri altında bir açıklama eklemesi yapmasını içeren giri düzenlemesidir.

sözlüğümüzde "debe" kurumu bulunmadığı için bizde yok tabii böyle editler. *

usis

"undergraduate student information system" olarak açıklanan ancak aslında "ümmüğü sıkılası sistem" şeklinde bir açılımı bulunan yıldız teknik üniversitesi öğrenci sistemi.

1 haftada ders seçeceğiz diye hayattan bezdik be. saat 8'den beri ders seçimi açılacak diye bekliyoruz. bundan daha saçma bir şey varsa o da 4 gün önce zaten yaptığımız ders seçimlerinin "yeni sistem uygulanamadığı için" silinmesidir. ulam siz becerikseniz biz niye bir daha ders seçiyoruz.

çıldıvıcağım yahu.

bebek

her denk geldiğimde "bu ne biçim giriş" diyerek dinlemeden geçtiğim duman şarkısı(ydı).

bu önyargı sebebiyle hiç dinlemediğim şarkının aslında baya bir iyi olduğunu farkettim demin. bu da bana ders olsun, ne diyeyim:
 youtube video

libya iç savaşı

tüm dehşetiyle devam eden iç savaştır. savaşın tarafları hafter güçleri ve merkez hükümet olarak söylenebilir. hafter, eski bir libya generalidir ve hükümete karşı ayaklanmıştır.

savaşın şu döneminde libya'nın büyük çoğunluğunun hafter denetimi altında olduğu söylenebilir. ancak bu topraklar daha çok geniş çöl arazilerini ve libya taşrasını kapsamaktadır. bunun yanında merkez hükümet ise kıyı şeridini ve ülkenin daha stratejik noktalarını konter etmekte.

yine de hafter'in, yanına aldığı asi askerler ve taşradaki güçlü ailelerden topladığı paralı ve diğer milislerle gayet güçlü bir yapıda olduğu söylenebilir. hatta son döneme kadar savaş hafter lehineyken son aylarda türkiye tarafından merkez hükümete yapılan iha, siha ve zpt yardımıyla savaş bir anda terse dönmüştür. zira pek çok yerde türk iha'larının istihbaratıyla karşı saldırıya geçen ve başarılı olan hükümet karşı tarafın güvenini ziyadesiyle sarsmayı başarmış, zaten toplama bir yapıda olan hafter güçlerinin çatırdamaya başlamasına yol açmıştır.

durumu tersine çevirmek için abd destekli bae de hafter'e yardım etme çabasında ancak şu an pek başarılı oldukları söylenemez. pek çok uzman hafter'in elindeki en önemli noktalardan olan tarhuna'nın düşmesi halinde pek çok ailenin isyancılara verdiği desteği çekeceğini belirtiyor. bu da sayı avantajı kalmayan hafter'in sonunu getirebilecek nitelikte bir durum.

trablus hükümetinin yakın zamanda tarhuna ve ardından al urban düzlüklerine saldırı başlatarak ikiye ayrılmış güçlerini birkaç yönden birleştirerek asileri çembere alarak imha etmek gibi bir planı var. eğer bu gerçekleşirse ülkenin diğer kısımları kısa sürede kontrol altına alınabilir. ancak şu sıralar iç savaş vahametini hala koruyor.

12 eylül.
2019.

geceye bir şarkı bırak

adamı başından vurmalılar ki
senin için ölsün yarınlar
silahı elinden almalılar ki
faili meçhuldur desinler

oteli kökünden yakmalılar ki
senin için ölsün yarınlar
kitabın içinde kalmalılar ki
faili meçhuldur desinler

 youtube video


yolunu bekler yine köpekler
yolunu gözler yeni köpekler
adını saklar yüzünü gizler
yolunu bekler yine köpekler.

canım efendim

güzel bir hitap şekli.

efendim canım, efendim birtanem.
evet.
  • /
  • 374
  • /
  • 133

debe editi


ne şikesi memleket elden gidiyor


dram


agresif milliyetçilik


üzerim seni oğlum psikopatım ben diyen kız


fenerbahçe nin yetiştirdiği kaleciler


vema rameyte iz rameyte velakinnallahe rama


hükümetin öğrencinin 500 lirasına göz dikmesi


aynı anda hem savtegin'in hem kendi bilgisayarını kullanmak


sığınmak


  • /
  • 133

insanlar ikiye ayrılır

bundan 20 yıl önce 1984 romanını ilk okuduğumda içimden böyle bir his geçmişti. insanlar ikiye ayrılır, 1984 romanını okuyanlar ve okumayanlar gibisinden. ondan sonra yığınla kitap ve filmden sonra da benzer hissiyatlar yaşadım.

şimdi bakıyorum da yakın çevreme. insanlar ikiye ayrılıyor. günde 3-5 satır bişey bile okumayanlar. hiç bir şey okumayanlar. delirmemek içten değil.

insanlar ikiye ayrılır

10 çeşit insan vardır ikili sayı sistemini anlayanlar ve anlamayanlar.

abdülhak hamit tarhan

latin alfabesini sevmemiş olan şair-i azam.

"giderayak adımın sonuna bir 'it'i taktılar." demiş. bir rivayete göre elbet... adı arap alfabesindeki "dal" yani bizim telaffuzumuzla "d" sesinin yazımı ile gösterilirken latin alfabesine geçilince o "d" olmuş mu sana "t"....

ham"id"ken "ham"it"e dönmüş ve buna çok bozulmuş. hatta kırıp dökmüş ortalıkta ne varsa... sövmüş falan... (buraları ben rivayet ediyorum. aksini kim ispatlayabilir ki? bence böyle olmuştur yani.)

giri silme özelliğinin geri gelmesi

7. koğuştaki mucize

göz yaşı avcılığı yapacak film. türk sinemasının nihayetinde yapmayı başarabildiği tek şey.

uy havar

ahmed arif'e ait bir şiir:

yangınlar,
kahpe fakları,
korku cığları
ve irin selleri, aç yırtıcılar,
suyu zehir bıçaklar ortasındasın.
bir cana, bir başa kalmışsın vay vay!
pusatsız, duldasız, üryan
bir cana bir de başa
seher vaktı leylım - leylım
cellat nişangâhlar aynasındasın.
oy sevmişem ben seni...

üsküdardan bu yan lo kimin yurdu!
he canım...
çicekdağı kıtlık, kıran,
gül açmaz, çağla dökmez.
vurur çakmaktaşı kayalarıyla
küfrünü, medetsiz, munzur.
şahmurat suyu kan akar
ve ben şairim.

namus işçisiyim yani
yürek işçisi.
korkusuz, pazarlıksız, kül elenmemiş,
ne salkım bir bakış
resmin çekeyim,
ne kinsiz bir rüzgar
mısra dökeyim.
oy sevmişem ben seni...

ve sen daha demincek,
yıllar da geçse demincek,
bıçkılanmış dal gibi ayrı düştüğüm,
ömrümün sebebi, ustam, sevgilim,
yaran derine gitmiş,
fitil tutmaz, bilirim.
ama hesap dağlarladır,
umut dağlarla.

düşün, uzay çağında bir ayağımız,
ham çarık, kil çorapta olsa da biri
düşün, olasılık, atom fiziği
ve bizi biz eden amansız sevda,
atıp bir kıyıya iki zamanı
yarının çocukları, gülleri için,
koymuş postasını,
görmüş restini.
he canım,
sen getir üstünü.

uy havar!
muhammed, isa aşkına,
yattığın ranza aşkına,
deeey, dağları un eder ferhadın gürzü!
benim de boş yanım hançer yalımı
ve zulamda kan - ter içinde, asi,
he desem, koparacak dizginlerini
yediveren gül kardeşi bir arzu
oy sevmişem ben seni...

uy havar

dünya üzerinde bundan güzeli çok az yazılabilmiş ahmed arif şiiridir;

yangınlar,
kahpe fakları,
korku çığları
ve irin selleri, aç yırtıcılar,
suyu zehir bıçaklar ortasındasın.
bir cana, bir başa kalmışsın vay vay!
pusatsız, duldasız, üryan
bir cana bir de başa
seher vakti leylim - leylim
cellat nişangahlar aynasındasın.
oy sevmişem ben seni...

üsküdardan bu yan lo kimin yurdu!
he canım...
çiçekdağı kıtlık, kıran,
gül açmaz, çağla dökmez.
vurur alnım şakına
vurur çakmaktaşı kayalarıyla
küfrünü, medetsiz, munzur.
şahmurat suyu kan akar
ve ben şairim.

namus işçisiyim yani
yürek işçisi.
korkusuz, pazarlıksız, kül elenmemiş,
ne salkım bir bakış
resmin çekeyim,
ne kınsız bir rüzgar
mısra dökeyim.
oy sevmişem ben seni...

ve sen daha demincek,
yıllar da geçse demincek,
bıçkılanmış dal gibi ayrı düştüğüm,
ömrümün sebebi, ustam, sevgilim,
yaran derine gitmiş,
fitil tutmaz, bilirim.
ama hesap dağlarladır,
umut, dağlarla.

düşün, uzay çağında bir ayağımız,
ham çarık, kıl çorapta olsa da biri
düşün, olasılık, atom fiziği
ve bizi biz eden amansız sevda,
atıp bir kıyıya iki zamanı
yarının çocukları, gülleri için,
koymuş postasını,
görmüş restini.
he canım,
sen getir üstünü.

uy havar!
muhammed, isa aşkına,
yattığın ranza aşkına,
deeey, dağları un eder ferhadın gürzü!
benim de boş yanım hançer yalımı
ve zulamda kan - ter içinde asi,
he desem, koparacak dizginlerini
yediveren gül kardeşi bir arzu
oy sevmişem ben seni...

kadere inanmak

arapçada kader sözcüğü etimolojik olarak ''kaide'' yani kural kökenli bir sözcüktür. dinlerin birey yaşamı üzerinde en çok manipüle ettiği konuların başında gelir. ruhbanlar bazen alın yazısı vardır gibi nutuklar çeker. e o zaman yediğimiz bokları yiyeceğimizi de yaratıcı alnımıza yazmış diye sorulduğunda o özgür iradedir diye utanmazca kıvırırlar.

gerçi bu hususta islamın çok günahını almamak gerekiyor. dinin de günahını almak nasıl bir betimleme olduysa, olduğu kadar artık. ruhban sınıfı tarafından yıllarca kaderle ilgili ayet inanlara şu şekilde söylenmiştir ''hayır da şer de allahtan gelir.'' işte bu sakat diyalektikte insan işlediği günahları da pek tabii allaha yükleyebilir. oysa ilgili ayet şu şekildedir. ''size bir hayır dokunduğunda bu şüphesiz allahtandır. başınıza bir şer geldiğinde ise şüphesiz kendi nefsinizdendir.''
pek tabii bu ayet üzerinden de günlük yaşamla ilgili sayısız çelişki türetilebilir. fakat yine de bu hüküm diğer dinlerin kader anlayışına göre nispeten daha tutarlıdır.

yine modern din alimlerine göre kader allahın koyduğu kuralların bütünüdür. bir alın yazısı demek değildir. allah yer yüzünde mevsimlerden yoksulluğa yahut sınanacaklarınıza kadar kurallar belirlemiştir. seçim hakkı sizindir.

kalp

iyi gelişmiş kas duvarlarına sahip olan, yaklaşık olarak koni şeklinde içi boş bir organdır.

kalp

şu sıralar cerrahisi ile ilgili staj aldığım yavşak organ. olm pompasın lan sen biraz abartmıyor musun kendini?

not: pankreas kadar yavşak olmasa da belli bir yavşaklık düzeyi var.

Toplam entry sayısı: 3731

güzelliği tek fotoğrafla açıklayın

hükümetin öğrencinin 500 lirasına göz dikmesi

başlığı ilk okduğunuzda içinizde oluşan ürperti kadar gerçek, ciddi ve hazin olan durumdur.

bugün şansı yaver gidip de kyk bursu alabilen bir öğrencinin hesabına ayda 500 tl yatıyor, aynı şekilde sonradan ödemek üzere kredi alan öğrencilere de ayda 500 tl yatıyor. paranın zaten yetersiz olması vs. gibi tarışmaları bir kenara bırakırken bu paranın da yarısından fazlasını yurt ücreti olarak geri alan kyk, yurtlara bu sene yüzde 20(yirmi) zam yaptı.

gelen son haberle göre en düşükten en yükseğe:
168tl olan yurtlar -> 200tl
180tl olan yurtlar -> 215tl
213tl olan yurtlar -> 250tl
237tl olan yurtlar -> 280tl
258tl olan yurtlar -> 310tl
285tl olan yurtlar -> 340tl

bu gün 340 tl'lik yurtta kalan bir öğrencinin bursundan/kredisinden kendisine kalan para 500-340'tan 160 türk lirasıdır. ne yazık. yüz altmış tl. kyk yurt yemekhanelerinin de durumu belli, öğrenci her gün para harcamak zorunda kalıyor, okul yemekhanesini de sayalım. öğrenci hafta sonu para harcamasın, her gün okulda 3 tl, yurtta da sadece 2 lira harcasın(imkansız) (3+2)*20=100 tl yapar.

160-100=60 tl.
yurt internetlerinin çoğu çöp olduğu için ayrıca telefon ve internet parası verir bu öğrenciler, 30 tl desen ona da en en az. 60-30=30 tl kalır.

şimdi devlet yöneticilerine ve kyk görevlilerine soruyorum. başka hiçbir geliri olmayan bir öğrenci bu kalan 30 tl ile kitap mı bulsun, müze mi gezsin, araştırma mı yapsın, üstüne giysi mi alsın, yoksa 2 litre benzin alıp kalan 17 lirasıyla kendisini mi yaksın?

ulan el insaf be, hiç bitmeyecek gibi yediğiniz, değerini bilmediğiniz milli servetlerimizi bizim paralarımızla mı yerine koyacaksınız, bizim paramızla mı düzelteceksiniz ekonomiyi? şu yazdıklarımdan kim olsa utanır ama eminim siz utanmazsınız.
yiyin.

nar sözlük aşık atışması

isminin ardına almışsın diye han,
kimse seni etmez bu sözlükte sultan
buralarda şiir yazmak pek zordur,
hadi uzaklaş artık berkhan, yan yan..

çok üzülme be berkhan.. ortamlarda yöneticiden şiir aldım dersin. *

ek: aaxa benim uyak biçmimdir. karışmayınız lütfen. evet.

saçmalama başlığı

şüphesiz nar sözlük yazarlarının zor zamanlarında rahatlaması ve stres atması için tarafımca açılmış başlıktır. ayrıca bir amme hizmetidir.

valla şunu çok yapasım geldi şu an ahahaahs:
(bkz:buraya başlığı yazın(*:buraya başlığı yazın(gizli:buraya başlığı yazın(url:buraya url yazın(resim:buraya url yazın(spoiler:buraya spoiler içinde görünecekleri yazın(youtube:buraya url yazın(vimeo:buraya url yazın(soundcloud:buraya url yazın.

şeyh said

büyük ihtimalle buralardaki asıl hesabında sürekli kafasında bulunan hastalıklı düşüncelerini yazmaya korkup bunu fake bir hesap aracılığıyla sözlüğe yayma girişiminde bulunan ve hain bir orospu çocuğunun adını taşıyan 4. nesil hesap.

öncelikle-#134341:
büyük selçuklu devleti bu toprakları 1048 pasinler, 1071 malazgirt ve 1176 miryakefalon savaşları sonrası bizans devleti yönetiminden ele geçirmiştir. bu savaşlarda bizans devleti karşımıza yüzbinlere varan ordular çıkartırken ne hikmetse kürtler bir tümen asker bile çıkartamamıştır. çünkü o dönemde anadolu'da 1 tümen kürt erkeğini bırak, 1 tümen kürt kadın, erkek, çoluk çocuk yaşamıyordu.

ikinci olarak-#134297:
kürdistan diye bahsedilen topraklarda hüküm sürdüğünü zanneden çapulcular ordusu peşmerge ve sırtlarını dayadıkları "ırak kürt bölgesel yönetimi" hiçbir zaman resmiyette kendisine kürdistan diyecek götü bulamamıştır. bu özerk devletin hali öyle fenadır ki seçimleri türkmen çoğunluğa karşı kaybedeceklerini anladıklarında geçen haftalarda kendi elleriyle oyların bulunduğu depoları ateşe verdiler. çünkü kendileri aciz birer orospu çocukları ve türkiye eski türkmen şehirlerini geri almak üzere bölgeye operasyon yapacak diye her an yıf yıf ediyorlar.

son olarak-#134247:
ulan hem şu girinde-#134266 pkk biz kürtlere zarar veriyor, çocuk öldürüyor, masum halka sıkıyor diyorsun hem de bu girinde-#134247 pkk'nin çeşitli uzantıları olan hpg'ye, ypg'ye, ypj'ye sırtımızı yaslıyoruz diyen orospu evlatlarına methiyeler düzüyorsun.

tutarsız bir tipsin, beni daha fazla yazdırmadan şimdi siktir git asıl hesabına. şeyhini de sait'ini de siktirme.

bu kadar, evet.

gok girsin kizil ciksin

eski türkler'de yemin şeklidir. gök kıl ıç gibi saplansın ve kıpkızıl kanım aksın..

güzelliği tek fotoğrafla açıklayın

hükümetin öğrencinin 500 lirasına göz dikmesi

başlığı ilk okduğunuzda içinizde oluşan ürperti kadar gerçek, ciddi ve hazin olan durumdur.

bugün şansı yaver gidip de kyk bursu alabilen bir öğrencinin hesabına ayda 500 tl yatıyor, aynı şekilde sonradan ödemek üzere kredi alan öğrencilere de ayda 500 tl yatıyor. paranın zaten yetersiz olması vs. gibi tarışmaları bir kenara bırakırken bu paranın da yarısından fazlasını yurt ücreti olarak geri alan kyk, yurtlara bu sene yüzde 20(yirmi) zam yaptı.

gelen son haberle göre en düşükten en yükseğe:
168tl olan yurtlar -> 200tl
180tl olan yurtlar -> 215tl
213tl olan yurtlar -> 250tl
237tl olan yurtlar -> 280tl
258tl olan yurtlar -> 310tl
285tl olan yurtlar -> 340tl

bu gün 340 tl'lik yurtta kalan bir öğrencinin bursundan/kredisinden kendisine kalan para 500-340'tan 160 türk lirasıdır. ne yazık. yüz altmış tl. kyk yurt yemekhanelerinin de durumu belli, öğrenci her gün para harcamak zorunda kalıyor, okul yemekhanesini de sayalım. öğrenci hafta sonu para harcamasın, her gün okulda 3 tl, yurtta da sadece 2 lira harcasın(imkansız) (3+2)*20=100 tl yapar.

160-100=60 tl.
yurt internetlerinin çoğu çöp olduğu için ayrıca telefon ve internet parası verir bu öğrenciler, 30 tl desen ona da en en az. 60-30=30 tl kalır.

şimdi devlet yöneticilerine ve kyk görevlilerine soruyorum. başka hiçbir geliri olmayan bir öğrenci bu kalan 30 tl ile kitap mı bulsun, müze mi gezsin, araştırma mı yapsın, üstüne giysi mi alsın, yoksa 2 litre benzin alıp kalan 17 lirasıyla kendisini mi yaksın?

ulan el insaf be, hiç bitmeyecek gibi yediğiniz, değerini bilmediğiniz milli servetlerimizi bizim paralarımızla mı yerine koyacaksınız, bizim paramızla mı düzelteceksiniz ekonomiyi? şu yazdıklarımdan kim olsa utanır ama eminim siz utanmazsınız.
yiyin.

terörist de olsa bir insanın ölümüne sevinebilmek

sevinmek değil de içimin yağları eriyor şöyle mesela şu fotoğrafa bakınca:


ohh.

nar sözlük aşık atışması

isminin ardına almışsın diye han,
kimse seni etmez bu sözlükte sultan
buralarda şiir yazmak pek zordur,
hadi uzaklaş artık berkhan, yan yan..

çok üzülme be berkhan.. ortamlarda yöneticiden şiir aldım dersin. *

ek: aaxa benim uyak biçmimdir. karışmayınız lütfen. evet.

fener ağlama

onun bunun çocuğu çoluk çocuk beyanı.

tüm 2 nci nesiller 1 inci nesil olsun kampanyası

1. nesil yetkiliniz olarak sözlüğümüze önerimdir. 2. nesil arkadaşlar bence çok tatlı neden onlar da 1 olamayasın ki? hadi 1 yapamazsak da 1.5 yapalım ortası olsun..

nar sözlük kuralları

sözlüğümüzün bu içten, ponçik ve kaliteli ortamının devamlılığının sağlanması için mühim kurallardır.

sizleri seviyoruz sayın yazarlar. evet.

sözlükte alınan ilk eksi oy

insana baya baya koyan eksi türü. bildirim geldi ilk kez demin, baktım öyle mahzun mahzun.

sabahattin ali

iyi şiir yazamadığını düşündüğüm yazar. ama yine de okumaktan geri kalamıyorum şiirlerini.

işte gecem aynı böyle geçiyor sayın yazarlar:

iyi sahurlar sayın dinleyenler.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org