zehir

Durum: 1180 - 143 - 4 - 1 - 22.05.2019 16:42

Narhane: 2016 - ku(nar)baz yazar

7 ay önce kayıt oldu. 4. Nesil Yazar.

yanınızdan öylece geçen biri.
  • /
  • 118

nar sözlük yazarlarından film tavsiyeleri

simcity

bir mobil oyun.

oyun seviye sistemine dayanıyor. yani sonuç olarak kendi şehrinizi kurup, kendi yönetimiminizi oluşturuyorsunuz.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)

aa

bir mobil oyunu.

sabır isteyen bir oyundur.

karşınıza dönen yuvarlak bir daire koyuyorlar ve birbirine çarpmadan dönen bu dairede okları ne kadar hızlı ve dikkatli atarsanız seviyeniz o kadar hızlı artıyor. ilk etaplar oyun kolay olacağı için oyunu hiç bırakmayacak duruma gelebilirsiniz dikkat edin.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)

sol frame hareket etsin diye iki yavşağı izleyen moderasyon

bir isyan.

yeni bir moderasyon ekibin kurulmasını talep ediyorum.

brawl stars

supercell'in yeni mobil oyunu.

4 farklı oyum modu var.
1-bounty.
2-smash & grab.
3-heist.
4-showdown.
bu oyunun modlarının hepsinim tanımını yapmak isterdim lâkin hiç gerek yok. bu oyunun en saçma bulduğum noktası ise sizden 1 ay hatta 5 ay önce kayıt olmuş kişilere karşı rakip oluyorsunuz 3v3 kim daha çok kupa kaldırırsa oyun sizindir. ve bir çok karektere mevcuttur.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)

opia

bir insanla göz göze bakışmanın verdiği yoğun his.

yoğun his deyince aşkvari bir durum gibi algılaniyor. aslında kendini saldıraya açik savunmasız hissetme manasına gelir. bir an göz göze geldik ne yapacağımı bilemedim durumu. ıngiltere de bir taki markasının adı aynı zamanda.

neden çocuk yaparız

bir soru.

çocuk doğurmak olağanüstü bir şeydir. ama bazı insanlar, bir şeyin cevabını bulmak için çocuk yaparlar. hayatlarını değiştirebilme şansı olsun diye.

asphalt 9

mobil yarış oyunu.

50’den fazla otomobili bünyesinde barındırır. ve android 4.3 ve sonrası ve ios 8.0 ve sonrası işletim sitemlerinde çalışıyor.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)

clash of clash

bir mobil strateji oyunu.

clash of clans'a ilk başladığınızda kendi adını koyacağınız bir köyünüz oluyor. ki siz köyünüzü geliştirdikçe oyun içinde ki rakipleriniz de gelişiyor. peki köyümü nasıl geliştirbilirim diyorsanız altın ve mor iksir madenleri var bu madenler de seviyelerini geliştirerek saat başına üretiminizi arttırarak daha hızlı gelişebilirsiniz. bu oyunun en sıkıcı yani ise hep aynı şeyleri tekrarlamak en fazla 13 levele kadar gidebiliryorsunuz. her level alışınızda farklı üretimler ortata çıkıyor o yüzden siz siz olun bu oyunu aksatmayın yoksa rakipleriniz tarafından kupalarınız düşebilir.
benim size tavisyem belediyebiz 5 level ise diğer üretilmeyi bekleyen evler, madenler ,kuleleri de 5lv yapın sadece belediyeye çalışmayın yoksa yenilmeye her zaman mahkum olursunuz.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)

mafia city

mobil strateji oyunudur.

mafia city oyununda küçük bir çete olarak başlarız. oyunda seviye atladıkça kurdugunuz çete ile daha da fazla gangster alıp mafya babası olarak anılırsınız.

mafia city nin güzel bir sözü vardır. mafia city oyununu oynuyorsan, elini kana bulamadan yer altına hakim olamazsın. unutmayın siz onları ezmez iseniz onlar sizi ezecektir.
(bkz:nar sözlük oyun severler topluluğu)
  • /
  • 118
  • /
  • 31

brawl stars


opia


neden çocuk yaparız


asphalt 9


clash of clash


mafia city


neden hapşırırız hiç düşündünüz mü


teröristler


iki kır çiçeği


sez10011 ile radyo vakti


  • /
  • 31

sizi temsil ettiğini düşündüğünüz şarkı

no doubt- don't speak.
 youtube video

zehir

az önce hem 3. nesillere hem de bana ezik diyen yazar bir de üstüne random attı yazıklar olsun.
kendisi nickaltımı açmış bir de güzel şeyler yazmıştı çok üzdü çok !

(bkz: zehiri kınıyoruz )

neden çocuk yaparız

yürümeyi yeni öğrendiğinde penguen gibi yürürken ensesine bi tane patlatıp yere serildiğinde kahkaha atmak için tabii ki.
en azından benim amacım bu.

tarihte bugün

"halkın tapınağı" adlı tarikata üye olan 913 kişi guyana ormanlarındaki merkezlerinde zehir içerek topluca intihar ettiler.

birleşmiş milletler, araplar'ın şiddetli muhalefetine karşın, filistin'in bölünmesini ve bağımsız bir israil devleti kurulmasını kararlaştırdı.

29 kasım.

öldürseler yemem dediğin bir yiyecek

şırdan, mumbar, işkembe, beyin, dil yok dalak filan hayvan organlarını sevmiyorum.

idam getirilmeli mi

kabile devleti olsaydık evet. olmadığımıza göre hayır. işkenceymiş infazmış bunları yapan organizasyonlar var, ama onlara devlet değil mafya deniyor. bir de türkiye gibi adaletin aksadığı ülkeden bahsediyoruz. varsayalım ki ergenekon döneminde idam vardı. ağırlaştırılmış müebbet yiyen bütün paşalar asılmıştı şimdi. birkaç sene sonra suçsuz oldukları anlaşıldı. ne diyecektik, pardon mu? nitekim kahrından ölen insanlar oldu.

kimsenin hislerinizi umursamaması

hep değerli hissetmek istemenin getirmiş olduğu dertlerden birisi.

insan iç huzuru bulacak yolları bulamayınca ya aptal bir hedoniste dönüyor ya da mutluluğu kendi dışında, toplumda arıyor. popüler olma isteği, beni sevin tripleri yahut beni sevmiyorlar ağlaklığının temelinde bu yatıyor.

bir ömür nasıl yaşanır

kronik kitap tarafından çıkartılan, yenal bilgici ile ilber ortaylı’nın hayata dair seçimler için öneriler temalı bir kitaptır. şubat ayında ilk baskısı yayınlanmıştır.

kitap başlıklarına değinmek gerekirse ilber hoca bir insanın hayatında neler izlemesi, okuması, dinlemesi hakkında önerilerde bulunmuştur. bu önerilerin yanında insanın kendisini nasıl yetiştirmesi gerektiği, nasıl gezmesi gerektiğine de değinmiştir.

70 yıllık bir birikimin, yalın bir şekilde okuyucuya aktarılmasıdır. şahsen konuşmalarına, tarzına hayran birisi olarak okurken yanımda konuşuyor gibi hissettiğim anlar oldu. henüz yolun başındayken bazı tavsiyeler görmek için okunması gerektiği kanaatindeyim.

kendiyle dalga geçebilen insan

hayatı çözen, komplekslerini aşmış, öz güveni yüksek bireyler. hata yapmaktan korkmadıkları ve yeri geldiğinde kendilerini eleştirebildikleri için gereksiz öfke duymazlar benliklerine. kişilikleriyle barışık insanlardır, severiz.

centil

israiloğullarından olmayan.

Toplam entry sayısı: 1180

napervaman sözlükten uçurulsun kampanyası

formata aykırı entryler ve bol bol küfürlü cümleler kullandığı gerekçesiyle atılmasını istediğim yazar.

neyin nesiymiş diye bir bakayım dedim aman allahım! yürümediği yazar kalmamış.

öncelikle (bkz:#224729) girmiş olduğun entry'nin küfür içerdiği için ve bu tür küfürlerde hoşnut olmayan birisi olarak beni rahatsız ettiği gerekçesiyle yazma gereği hissettiğimi belirtmek isterim. eleştireyim derken hakaret etmeden kendini alıkoyamıyan zavallının tekisin ve bunu sakın unutma hakaret etmekle eleştirmek aynı şey değil.

bir üstteki yazara kitap öner

sinem için bağırıyoruz

mersin'de zeka yaşı 11 olan 22 yaşındaki bir kız aynı mahalleden 5 kişinin tecavüzüne uğruyor.
hamile kalınca -ki onu bile annesi farkediyor- olay açığa çıkıyor. adamlar tutuklanıyor.
mahkemede hakim sinem'e bağırıp bağırmadığını soruyor. sinem 'bağırmadım' diyor. neden bağırmadığı sorulduğunda da büyük bir saflıkla 'bilmiyorum' diyor.
ve bu beyanla sanıklar elini kolunu sallayarak serbest kalıyor.
bu kız ağır derecede zihinsel engelli, hiçbir şeyin ayırdında değil. iyilik, kötülük kavramlarını bilmiyor, belki de mahallede her gün gördüğü insanlar olduğu için güvendi, bilmiyorum. kundaktaki bebeğe bile tecavüz edilen bir ortamda o da bağırmadı ama bağırsaymış mı diyecek yargı, bu davadan böyle bir sonuç mu çıkacak...

"22 yaşında olan ama zeka yaşı 11 olduğu raporlarla tespit edilen ve kendi konusu komşusu 5 kişi tarafından camiye, eve, sokağın bir köşesine götürülüp defalarca tecavüz edilen kızımız için haykırıyoruz. üç yaşındaki çocuklar için haykırıyoruz. 38 günlük bebek için haykırıyoruz. 9 aylık bebek için haykırıyoruz. tecavüze uğrayan ama bulunduğu koşullar sebebiyle ses çıkaramayan bütün kadınlar için haykırıyoruz. 'kırmızı ruj sürdü' diye tecavüz edilmesinde ceza indirimi uygulayan hakimlere sesleniyoruz, kravat taktı diye ceza indirimi uygulayan hakimlere sesleniyoruz. lütfen görevinizi vicdanınızla beraber yapın ve iyi hal indirimi artık kullanılmasın. çocuklar, kadınlar ve engelliler huzur içinde yaşayabilsinler. çocuklarımızı, engellileri koruyamayacaksak niye varız. hep birlikte dayanışma halinde olmalıyız.

https://www.cnnturk.com/turkiye/chpli-vekil-gulay-yedekci-tecavuz-ugrayan-sinem-icin-bagirdi

bu da avukatının verdiği röportaj:
http://m.hurriyet.com.tr/yazarlar/ayse-arman/gerekce-bagirsaydi-cinsel-saldiri-olacakti-ama-bagirmamis-40773832

en aptalca dalgınlıklar

otobüsten inerken kafamı kapıya çarpıp karşımdaki kadına pardon demiştim.

yavaş giden birini sollarken yapmak istediğim

arabayı sollayınca niye sol pencereden bakıyorsun denilecek başlık.

napervaman sözlükten uçurulsun kampanyası

formata aykırı entryler ve bol bol küfürlü cümleler kullandığı gerekçesiyle atılmasını istediğim yazar.

neyin nesiymiş diye bir bakayım dedim aman allahım! yürümediği yazar kalmamış.

öncelikle (bkz:#224729) girmiş olduğun entry'nin küfür içerdiği için ve bu tür küfürlerde hoşnut olmayan birisi olarak beni rahatsız ettiği gerekçesiyle yazma gereği hissettiğimi belirtmek isterim. eleştireyim derken hakaret etmeden kendini alıkoyamıyan zavallının tekisin ve bunu sakın unutma hakaret etmekle eleştirmek aynı şey değil.

kadınlar kamyon şöförü olsaydı ne yazardı

torpidomda aseton yoksa da güzelim ben ojemi mazotla da silerim.

nar sözlük'te kim kime yürüyor detaylı ifşa

penası olmayan gitarist

hoş geldin, daim olasın.

sahte arkadaşlıklar

tüm bu sahte arkadaşlardan yoruldum. arkamdan yalan söylüyorlar tüm bu zamanların ne zaman biteceğini merak ediyorum. sahtelik yeni trendmiş gibi görünüyor sadece... taklit yapmaya devam ediyoruz.

4. nesillerin şakadan anlamaması

sözlükte bulunmaması gereken nesildir.

şakadan anlamayan insan, kıvrak zekalı değildir. hakaret içermeyen ama hafif iğneleyici bir şakayı bile kişisel olarak algılayıp alınıyorsa sosyal ve duygusal zekası gelişmemiştir, empati yeteneği sıfıra yakındır. insana hayatı zehir eder.

1. nesil yazar

sözlük ortamında, bağkur emeklisi olmalarına az kalmış yaşlı insanlara verilen ad.

yazarların doğum günü tarihleri

(bkz:25 aralık 1998) babamın yüzüme yüzme vurduğu son pişmanlığım demesi..

herkes uyuyorken balkonda sigara içen yalnız insan

birden çok erkekle flörtleşen kadın

İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org