vatanı için gözünü kırpmadan klavye sallamak

klavye delikanlılarının yapacağı türden bir eylemdir. icraat olmaz ama klavye başında vatan kurtarırlar.
belki klavye başında ölürse şehit olabilecek klavye mücahidi hareketidir. te allaaam.
eski model bir klavyeyle gayet işe yarayabilecek bir eylem.

90'lı yıllarda kullanılan tüplü monitör bilgisayarlar var ya. hah, onların klavyeleri baya sağlam oluyor. arkadan sinsice yaklaşıp herifin ensesine indirsen lök gibi yayılır.
100 yıl kadar önceye baktığımızda insanlığın mücadele alanı karalar ve denizlerle sınırlı olduğundan ordular kara ve deniz kuvvetlerinden oluşmaktaydı. 100 öncesinde ise (110 yıl) uçağın icadı ve savaş alanlarında etkin kullanımı ile yeni bir mücadale sahası açılarak modern ordular kara-deniz-hava kuvvetleri olarak teşkil edilmeye başladılar. ikinci dünya savaşı akabinde yaşanan gelişmeler neticesinde ise çağdaş ordular için nur topu gibi bir mücadele alanı olan "uzay" ortaya çıktı. biz (tsk) dahil çağdaş ordular artık uzayda veya uzaydan yeryüzüne yapılacak savaşlara hazır hale gelmeye çalışıyor ve özellikle hava kuvvetlerini bu yönde yapılandırıyor.

son 20 yılda internetin yayılması ve tüm sistemlerin otomasyon haline gelmesi ile birlikte ise 5. savaş alanı olarak siber dünya karşımıza çıkıyor ve artık bütün ülkeler siber ordular kurma yarışına giriyor. güncel silah sistemlerinin en önemli kısımlarını oluşturan yazılım sistemlerinin gerçekleştirilmesi, düşman sistemlerinin kırılarak (hack) etkisiz hale getirilmesi gibi durumların yanında hafife alınan bir klavye ile koskoca bir ülkenin felç edilebileceği (bkz:estonya siber savaşı ) de düşünülürse yabana atılamayacak eylemdir.
hep dizüstü kullandığım için zor.
sallarken düşer filan. bir sürü masraf.
İletisim | Kullanım Şartları | Sözlük Kuralları | Sosyal Projeler | Facebook | Twitter | İnstagram
İletişim: info@narsozluk.org
Reklam: reklam@narsozluk.org