Eksik bir şey mi var hayatımda?
 youtube video

  • (0)
  • (0)
An itibariyle yeniden kurduğum masa. Etrafımda kimse olmadığında, kimseye yazacak yüzüm olmadığında hep sözlüğe yazıyorum. Belki de sözlük yeri geldiğinde dost kavramını karşılıyordur benim için.

Sınava hazırlanıyorum ve kendimi yalnızca bir yarış atı gibi hissediyorum. Üzerinden bahisler oynanan bir at gibi yani, bilirsiniz. Bunun tek sorumlusu insanlar. Asla yetinmediler elindekilerle ve bana da bunu öğütlediler. Asla tebrik etmeyi bilmediler, hayal kurmayı bilmediler, teşekkür etmeyi bilmediler, hamd etmeyi bilmediler ve bana da bunu öğütlediler. Hırslanmıyorum diye defalarca konuşmalar yapıldı, defalarca kez arkadaşlarımı dahi rakip olarak görmem istendi. Defalarca en yakın arkadaşlarım bana rakibimsin dedi. Daha fazlası varsa daha fazlasını yapmak zorundaydım hep. Yetişemiyorsam yetişmek zorundaydım. Daha fazlasını yapmak için dinleneceksem dinlenmeye iznim vardı, aksi halde insan sınıfında dahi olamadığım için ne haddime dinlenmek! Birileri isteklerini yıktı sırtıma, birileri beklentilerini birileri yepyeni sorumlulukları verdi. Üstelik hesap veriyordum hepsi için her gün her hafta. Ben artık çok yoruldum. Keşke isteklerim için hedeflerim için değerlerim için çalışıyor olsaydım. Keşke sevdiğim için sevdiğim şeylerle çalışıyor olsaydım. Ben zaten çalışmayı bilirdim, ben zaten tembellikten nefret ederim ama keşke çalışmazsam olacakların korkusuyla değil çalışırsam olacakların hevesiyle çalışsaydım. Şehitler veriyoruz. Keşke ben de onların yoluna yolumu adamakla bir "insan" olsaydım. Olamadım. Belki bir gün nasip olur. Ama asla bu istek içimden gitmeyecek, aradığınız hırsı ben yalnızca zalime karşı kullanacağım. Benim sınavdan önemli hassasiyetlerim, duygularım, değerlerim vardı, yapabilmem için hiçbirine izin vermediniz. Keşke tüm bunlar için bana fırsat verseydiniz, alan bıraksaydınız. 50cmyi çoktan geçtiniz, uzun zamandır güvenli, huzurlu, mutlu hissetmiyorum, ben çoktan kayboldum.

  • (1)
  • (0)

Şiirimsi Sesleniş

Ben yıldızların dalga dalga kıyıya vurduğu bir denizim


Yosunlarım gece mavisi, uğultum bebek ninnisi


Gözyaşlarıyla yoğrulur bedenim


Dinginliğiyle bilinir ruhum


Parlar mehtapta yüzüm, saçlarım, vücudum


Hafifçe esen rüzgarda soluk bir raksa başlarım


Ritmim yoktur hiç ve asla şaşmaz olmayan ritmim


ağlarım kimi zaman hıçkıra hıçkıra


Çarpa çarpa kıyılara


Susarım çoğu zaman sularım durgun ve sessiz


Çöpler mi?


Dert etme, hallolur.


Vur kıyıya ve ertele!


Geri gelsinler, sakın üzülme.


Erteleyince bitti sandık hepimiz,


Yani yine ertele!


 


Görsen derinliğimi anlayacaksın beni


Oturup ağlayacaksın benimle sessiz sessiz


Baksan bana bi göreceksin dibimi


gecenin sağanak sağanak yağdığı anda dahi


Baksan bana yalnızca bir kere, dikkatlice, okuyacaksın geçmişimi, şimdimi, geleceğimi


Dinlesen beni birkaç dakikalığına da olsa duyacaksın anlattıklarımı


Masallarımı ninnilerimi ve ağıtlarımı


Dalsan bana hissedeceksin beni hücrelerinin hepsi yaşlanıp buruşana kadar


Ben açık bir denizim


Suyum kapsar hepinizi


Ben temiz bir denizim


Baksanız görebilirsiniz içimdekileri


Bakmıyorsun


Bakmıyorsunuz


Neden?


  • (0)
  • (1)
İkizler burcu kadını olarak, beni bile zorlayanları gördüğüm enteresan davranışlara sahip erkeklerdir. Davranışlarının doğru ya da yanlış olduğunu sorgulamayı geçtim, anlamlandırmakta zorluk yaşıyorsunuz.

  • (0)
  • (0)
Yine hatırlayamadığım için ortalıkta var olmayan iltifat. :'(

  • (0)
  • (0)